Millä/miten parkettilattiaa uskaltaisi pestä? Kyseessä on melko likaiseksi päässyt lattia, jonka puhdistamisessa ei ole nähty vaivaa.. Lähinnä ei olla pyyhitty ollenkaan.. Miten sitä uskaltaisi nyt puhdistaa? Ilman koneita tms. Eli ihan käsityömenetelmin.
Parkettilattian
puhdistus?
72309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos käytössä on yhdistelmäkone, niin kokeilisin sillä. Valkoinen laikka, heikosti emäksinen yleispuhdistusaine ja vedensäätö mahdollisimman pienelle. Jos ei ole niin ihan nopea pesu lattianhoitokoneella ja vesi-imurilla.
" Siivoustyö
Keskustele kiinteistönhoito- ja siivousalan työstä"
Täällä puhutaan siivousTYÖSTÄ siis työpaikkana.
Siis täällä puhutaan siivousalan työpaikoista!
Täällä EI PUHUTA siivouksesta, sille on oma palsta...
Onko sulla kuukautiset tai jotain muuta? Onko niin iso väli? Tällä sivulla on muutenkin niin hiljaista just nyt. Ja täällähän sä parhaat vastaukset suoraan ammattilaisilta!
me, alan ammattilaiset. Jos haluaa milloin mitäkin vastauksia, niin silloin pitää kysyä sieltä siivouspalstalta. Siellä siivotaan kokiksella ja sokerilla!!!
Hei!
Jos saat pienen höyrykoneen jostain käsiisi pehmitä sillä lika ja sitten Jonssonin parketti ja laminaatti pesuaine tai Noso-tuotteen pesuaine inclean tai 206. Näillä olen päässyt hyviin lopputuloksiin kun LIKAA pinanlla.
http://www.sinunlattiasi.info/asiakkaille/hoito_ohjeet/fi_FI/parketille/?midnavi=Parketti
uusi kun peset sen kiillon Remop aineella.Liuoksesta voi tehdä vahvan ja apuna käyttää kiillotukseen tarkoitettua laikan palasta.