Tarvinko viisumin kanadaan?
meen 3kk vaihto-opiskeluun
viisumi???
opiskelijaaa
3
751
Vastaukset
- sama juttu
sillä yli 90 vrk oleskeluun vain ja tuo jää pikkaisen vaille?
- kssss
mitä kautta oot menossa kanadaan vaihtoon? miten sait harjoittelupaikan? itellä olis hirvee hinku päästä käymään kanadassa ehkä parin kuukauden visiitillä ens kesänä ja oon tässä yrittänyt ottaa selvää miten sinne vois päästä hommiin. jos sulla sattuu olemaan hyödyllisiä vinkkejä niin oisin tosi iloinen jos kertoisit niitä!
- opiskelijaaa
niin hain kanadaan vaihtoon cimo-vaihto-opiskelu ohjelman kautta. www.cimo.fi tai jotain sinne päin. Mutta maksimi aikahan siellä on 3 kuukautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400