Eli, kumpi virus ohjelma kannattaa asentaa? F-secury internet 2006 vai anti vir?
Vai olisiko joku vielä näitäkin parempi?
Kiitos!
Vai olisiko joku vielä näitäkin parempi?
Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kannattaa asentaa
Minä laittasin tuon:
http://www.eset.com/company/awards.php
Ei yli 5 vuoteen päästänyt vapaana olevaa virusta läpi.
Mielestäni F-secure on paljon parempi... Itsekin käytän ja hyvin toimii... Mutta ei kannata tyytyä yhteen ohjelmaan vaan kannattaa hommata jokin "haittaohjlemien poistaja" esim. Ad-Aware on erittäin hyv vaihtoehto (ilmainen).
Siinä f-sökerössä on jo jonkin sortin AdAware, joka ei ole kylläkään parhaasta päästä. Ei siis kannata Ad-Awarea asentaa. Hyvin pärjää luotettavilla ilmaisillakin esim. Avast, Zone Alarm, Spywareblaster ja ajoittaisiin tarkistuksiin Ewido ja eScan.
F-secure 6-versio ja uudemmat sisältää myös vakoilu-haittaohjelmien poisto ohjelman, joka on se maksullinen versio AdAware ohjelmasta.
HUOM:
Jos asennatlisäksi sen ilmaisen AdAwaren se häiritsee F-securesi toimintaa.
Ehdottomasti F-secure on parempi.
Ota käyttöösi jonkun operaattorin tietoturvapalvelu F-secure, ne on käteviä ja helppokäyttöisiä ja päivittyvät vuosittain aina automaattisesti uusimpaan versioon.
F-secury imee enemmän viruksia kuin niitä torjuu.
NIS-2007 on ainoa oikea ratkaisu.