Miehet! Vinkkejä!

apua

Mitä haluatte naisen tekevän teille? Mitä virkistystä seksielämään, seksileluja tai pornofilmejä? seksikkäitä alusvaatteita? Olen tullut tilanteeseen, jossa en tiedä yhtään mitä toinen haluaa..

4

1244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kummahommamies

      Sukkanauhaliivit verkkosukat korkokengät ja hieman syntistä ilmettä:)

    • se ole niin että pitäisi varmaan kumppaniltasi kysyä sitä mitä HÄN haluaa sinun tekevän ja tietysti taas päinvastoin.. kyllä sen verran pitää pystyä avoimesti kumppanille kertomaan ja miksei myös opettamaan mistä ITSE pitää.. kun katsos toinen pitää toisesta asiasta aivan hullumaisen paljon ja taas toinen sanoo asialle että yök.. =) siis meitä ihmisiä on seksuaallisuudeltaan niin moneen junaan että tämä on aivan henkilökohtainen asia.. mutta sanoisimpa että liitossa on tärkeää tyydyttää toisen halut mitä ne sitten ovatkin ei välttämättä edes seksiä.. silloin kun kumpikin toteuttaa omalta osaltaan tätä vaikka eí itse siittä niin pitäisikään mutta kun tekee sen toiselle rakkaudesta niin AWOT.. homma toimii!! anteeksi nyt tälläinen vastaus mut teki vaan mieli pistää.. ;) ps.hauskoja hetkiä teille..

    • naiselta

      Se, että kysyisit asiasta, on hyvä vinkki. Mutta ainakin oma mieheni on sellainen, ettei se osaa vastata avoimiin: "mitä sä haluisit seksielämältä, mikä sua kiihottaa?" kysymyksiin. Seksikkäistä alusvaatteista pitää varmasti jokainen mies. Mutta se mitä kukakin pitää seksikkäänä, voi tietysti vaihdella. Strippaaminen oli juttu, mistä en kuvitellu mun miehen välittävän ja se oliki iha hulluna siihen, tosi kiva keksintö, suosittelen.

      Mutta iha ensiks teille vois olla kiva joku erotiikkaliikkeestä ostettava seksipeli, joka sisältää kysymyksiä. Niil saa hyvän yleiskuvan toistenne seksuaalisista mieltymyksistä ja niit voi käyttää keskustelun avauksina. Ja lisäks se pelaaminen on hauskaa itsessäänkin :D

      Muista, että jos mies paljastaa jotain, mihin reagoit negatiivisesti (joku huutokohtaus siitä, että enks mä riitä, ku mul on liian pienet rinnat/väärän väriset hiukset) ni voit olla varma, että mies jättää enskerral kertomatta sitäkään vähää. Jos joku tieto tuntuu pahalta, niin kysele vähä tarkemmin. Yleens miehen ei oo tarkotus loukata ja sun kanssahan se on, joten sussa on sitä jotain, vaik fantasioissa vilahtelis muunlaisia naisia. Itse alotin kamalan huudon, ku mies sano pitävänsä aasialaisista, joten tiedän mist puhun. En mä voi muuttuu aasialaiseks, mutta sehän onki vaa fantasiaa.


      Mutta mikäli ette oo kokeillu leffoi ettekä seksileluja, ni ei muuta ku shoppailemaan, löytyy varmaan paljo monenlaisia virikkeitä. Ja muista tutkiskella itseäsi, onko sulla jotain salaisia fantasioita, vaik sitomista tai roolileikkejä tai jotain, mistä vois kehitellä jotain kivaa piristystä.

      Onnea seksielämäänne!

    • lisätietoja

      Moi,

      haluaako miehesi ylipäätään rakastella? Pitääkö sinun olla aloitteen tekijä ja miettiä miten saa toisen kiinnostumaan?

      Vastaukset noihin ovan mielestäni aika ratkaisevia onko teillä oikeasti ongelmia vai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      125
      7513
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      93
      7224
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      28
      7149
    4. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      65
      6296
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      6
      6040
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      100
      5642
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5448
    8. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      66
      5285
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      44
      5168
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      30
      4943
    Aihe