Totelkaa Vartijoita!

Kyllä vartija on suurin turvamme, heitä on
6000 kun poliiseja on 400! Ei ihme, että
tekevälle sattuu, mutta tuo 5999 ovat onnistuneet
työssään kiitettävästi. Totelkaa ja olkaa kuten
normaalikansalaiset niin silloin ei vartijaa
tarvitse pelätä, hän on vain tukenanne ja ottaa
puukot ja ruiskut pois narkkareilta kaupoissa.
5453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ruiskut ei muuten ole kiellettyjä!

Äänestä
  • Ei ruiskut ole kiellettyjä on niitä mummoillakin,
    mutta jos narkkari pitää piikkiä (tai mummo)
    näpistyksestä kiinniotettaessa, on oikeus ottaa
    vaaralliset esineet pois, kunnes poliisi tulee,
    jolle ne luovutetaan. Jos piikki tarpeen, todistakoon sairautensa.

    Äänestä

ei lainkuuliaisella ihmisellä ole mitään syytä pelätä vartijoita.he hoitavat työtänsä ja puuttuvat häiriköihin. turpiinsa saaneet on niitä suunsoittajia ja haistattelijoita, joilla on jäänyt kotikasvatus saamatta.millä oikeudella he aukovat päätään ja käyttäytyvät törkeesti? antaisivat vartijoiden hoitaa tehtäviään ihan rauhassa!
tämä koko meteli taitaa olla rikollisten aikaansaannosta, jotta saavat loputkin vartijat savustettua pois ostareilta ja muilta julkisilta paikoilta.silloin on pohjasakan helppo potkia mummoja ja ryöstellä kioskeja.

Äänestä
  • ev.

    Äänestä

  • ketjuun kirjoitti:

    ev.

    olethan Vartija Valopää =D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos. kirjoitti:

Kyllä vartija on suurin turvamme, heitä on
6000 kun poliiseja on 400! Ei ihme, että
tekevälle sattuu, mutta tuo 5999 ovat onnistuneet
työssään kiitettävästi. Totelkaa ja olkaa kuten
normaalikansalaiset niin silloin ei vartijaa
tarvitse pelätä, hän on vain tukenanne ja ottaa
puukot ja ruiskut pois narkkareilta kaupoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu