Koirakoulu

Löytyykö kajaanista koirakoulua? Olis 8kk vanha koira ja haluttaisiin mennä koirakouluun oppimaan uusia asioita. :)
82630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

1. Miksi koirasi pitää viedä kouluun?
2. Miksi et kouluta sitä itse?
3. Koira ei tarvitse koulua!
4. Omistaja itse tarvitsee koulutusta!
5. Syy siihen on selvä!
6. Vastaus: Koska koiranomistajat eivät osaa
lukea, eivätkä myöskään liikenne sääntöjä!
7. Myöskin velvollisuudet unohtuvat hyvin äkkiä
kun koirasi tekee tarpeensa kaupunkialueelle!
8. Koira sieltä pihakopista sisälle ja omistaja
itse sinne koirankoppiin susien syötiksi!
9. Millainen isäntä/emäntä sellainen koirasikin
on!
10.Rakkikoira verraton sellainen se yleensä
isäntä on!

Äänestä
  • Buahahaahaaaa!!! AAhhahaaahaaaaa!!
    Kylläpä naurattaa, onko toi ote jostain sketsisarjasta, kerro mulle. Kerro lisää!!

    Äänestä

  • tuo viesti ei nyt kyllä vastannut alkuperäiseen kysymykseen. Ja miksi rueta haukkumaan omistajaa, kun ei edes tunne tapausta. kummallista on kajaanin meininki.

    Äänestä

  • rassaaja kirjoitti:

    Buahahaahaaaa!!! AAhhahaaahaaaaa!!
    Kylläpä naurattaa, onko toi ote jostain sketsisarjasta, kerro mulle. Kerro lisää!!

    hullun huvit, ei naurattanut yhtään. Joku kapinen rakkikoira siellä vaan räksyttää.

    Äänestä

Tule pallohallille tiistai iltaisin, siellä on ainakin ns. näyttelyharjoitukset ja itsenäisestikin voi harjoitella :) eli tiistai ilta klo.20-21

kannattaa myös seurata koti-kajaanin palstoja, jos sieltä löytyisi etsimäsi.

Äänestä

Tuolla kenneltoimintakeskuksessa Paavolassa, järjestetään näitä koirakoulutuksia yms. Nyt kävin kattomassa sitä kalenteria, niin ei näy koirakoulua olevan alkamassa parasta aikaa.

http://www.kainuunet.fi/kainuunkennelpiiri/


Koti-Kajaanissa ilmoittavat monesti kun kursseja on alkamassa, sieltäkin kannattaa seurailla.

Mutta mutta... Soitappa Kainuun Kennelpiirille ja kysy sieltä milloin mahdollisesti alkaa seuraavan kerran.

Noh, nyt on joillakin vauhti päällä kun on talvi tullut ja koirat pissailee hanget keltaisiksi. Ympäristöterroria väittäisi joku, mutta kun itsekin tiedän että koiralle ei voi kertoa missä se saa koipeansa nostaa. Eläin on eläin ja se tekee siihen missä se on turvallista ja missä ei voi enää pidätellä. :) Kun ei niille oo vessoja missä käydä.

Odotellaanhan rauhassa kunhan kevät saapuu ja alkaa taas joku influenssanpoikanen lähentelemään Kainuuta. Unohtuu ne koiranpissit ainakin vähäksi aikaa, mutta kun nuo pissa- ja kakkajutut on täällä jotain kestosuosikkeja jotka uusii keskusteluissa säänöllisin väliajoin. Ainakin keväällä, syksyllä ja talvella... :)

Tsemppiä sulle ja koirallesi, toivottavasti kurssia löytyy ja pääsette oppimaan uusia temppuja!! :)

Äänestä
  • ostettiin koiranpentu viimme syksynä(2005)asutaan täällä lehtikangas/laajankangas alueella.päätimme jo ennenkuin koiran hankimme että paskat kerätään bioskaan, ja vaikka koira paskoisi metsään.kaikki meni tosi hyvin,olimme uskollisia lupauksellemme.
    kunnes.!?!? eräänä kertana ulkoiluttaessamme koiraa, se tuli luoksemme läähättäen ja hengitys haisi paskalta!no,muutaman kerran jälkeen sama toistui ja aloimme ihmetellä että mikä on homman nimi.sitten homman juoni selvisi?nuoriso juopotteli hauholankoulun ja lehtikankaankoulun välisessä metsikössä, ja kun paskahätä tuli(keskenkäynyttä kiljua)?nuoriso kävi paskalla
    sinne metsiköön!ihan oli paperilla perseet pyyhitty!semmoinen meininki meillä täällä letikalla!?`)(/&%¤¤##

    Äänestä

  • mittään. kirjoitti:

    ostettiin koiranpentu viimme syksynä(2005)asutaan täällä lehtikangas/laajankangas alueella.päätimme jo ennenkuin koiran hankimme että paskat kerätään bioskaan, ja vaikka koira paskoisi metsään.kaikki meni tosi hyvin,olimme uskollisia lupauksellemme.
    kunnes.!?!? eräänä kertana ulkoiluttaessamme koiraa, se tuli luoksemme läähättäen ja hengitys haisi paskalta!no,muutaman kerran jälkeen sama toistui ja aloimme ihmetellä että mikä on homman nimi.sitten homman juoni selvisi?nuoriso juopotteli hauholankoulun ja lehtikankaankoulun välisessä metsikössä, ja kun paskahätä tuli(keskenkäynyttä kiljua)?nuoriso kävi paskalla
    sinne metsiköön!ihan oli paperilla perseet pyyhitty!semmoinen meininki meillä täällä letikalla!?`)(/&%¤¤##

    koulujen oihoilta ovat lapset kuulemma jopa löytäneet paskasia kalsareita kun on housuun livahtanu juopottelijoilla. Että pientä se on tuo koiranpaska...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonns kirjoitti:

Löytyykö kajaanista koirakoulua? Olis 8kk vanha koira ja haluttaisiin mennä koirakouluun oppimaan uusia asioita. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu