Tekeekö tuolla DNA-internet-yhteydellä mitään? mikä on käytännön nopeus ja toimiiko bluetoothin kautta vai onko hommattava kaapeli? tietsikassa on bluetooth, samoin kännykässä.
DNA-internet
osajaska
4697
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tee mitään!!!
Sain toimimaan 2 illan sompailun jälkeen. Nyt dnaGPRS -internet toimii yhtä nopeasti kuin Mikrobitin lankayhteys 56 k modeemilla. Kännykkä on Sonyericsson t200, kaapeli dc10 usb-liitännällä. Hankaluutena oli ohjeiden puute. Esim. modeemiajuri löytyi sattumalta osoitteesta: www.sonyericsson.com/connectivity/en/tools/drivers
Kyllä toimii dna-GPRS yhteys. Puhelin SE T300 , Terton USB-IR ja 500pentium raato. Kaapelin kanssa ei T300 toimi kuin 9600bps mutta IRllä samaa luokkaa kuin 56kps modeemilla.Tosin ei ole softaa joka näyttäis todellisen nopeuden.
T300 asetuksien kanssa meni kyllä aikaa mutta nyt olen tyytyväinen ettei tarvii enää Soneran UMTS-HUPS-kauppoja rahoittaa.
Ajurit löytyi sony-ericssonin sivuilta hetken hapuilun jälkeen.
Sinulla jolla on web-box/gprs yhteys, web-box kannattaa laittaa pystö asentoon tietokoneyksikön takakanteen.Yhteyspylväs näyttää melkein täyttä.Vaaka asennossa yhteys on huomattavasti pienempi.