Linuxin käyttäjät velkaa

10588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

...laskua vaan. Maksetaan HETI jos löytyy pienintäkään perustetta. :D

Äänestä

  • peruste kirjoitti:

    FAT patent~1 on ehkäpä suurempi merkitys kamera ja muisti~1 valmis~1. Olisiv~1 ymmärt~1 siirtyä aikoja sitten johonkin muuhun formaa~1.

    Toivot~1 joskus tästä tiedosto järjes~1 irviku~1 nimeltä FAT päästään eroon.

    Äänestä

  • peruste kirjoitti:

    Koneessani ei ole eikä koskaan tule olemaan ensimmäistäkään FAT-osiota.

    Kun ostan kameran tms. flash-muisteja niin maksan NIIDEN valmistajalle sen osuuden minkä mikkiksen rahastus tekee tuotteen hintaan.

    Se että Linux osaa lukea ja kirjoittaa kyseistä formaattia ei johdu tippaakaan microsoftista (vai oletko nähnyt mahdollisesti koodia millä mikkis olisi helpottanut hommaa? ) eikä näinollen kuulu rahastuksen piiriin.

    Keksihän jotain parempaa. :)

    Äänestä

kun alkaa taas se hemmetin sekoilu niiden oikeuksien kanssa . Ne tanan ahneet m$:n roistot:(

Äänestä
  • SCO-jupakka versio 2.

    Äänestä

ei ole ikinä varastanut mitään? Ainoa mieleen tuleva mikki$otkun oma innovaatio office-paketti. Vaatii suurta järjen suuruutta laittaa muutama toimisto-ohjelma samaan pakettiin.

Äänestä

kyllä microsoft on hermojen menetyksestä aika paljon käyttäjille velkaa.
ennen kuin siirryin linuxiin, niin ei ollut kovinkaan epätavallista, että windows välillä kaatui, hajosi tai sitä piti eheyttää.

mutta laitetaan lasku menemään mr ballmerille.

Äänestä

Tämähän oli tiedossa heti Novell-sopimuksen julkistamisen aikaan. Sormea vaan Microsoftilla ja lakitupa uhkailuille. Oikeasti, ihmisten pitäisi oikeasti alkaa ajattelemaan näiden julkistusten merkitystä ja antaa pitkät Mikkisoftalle iäksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Microsoftille kirjoitti:

aikas heitto Ballmerilta ; -)

http://macdailynews.com/index.php/weblog/comments/11673/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu