Jotain hyvää

Ranskanpullissakin

Katso miten Mondeon kynnyspelti kestää ruostetta!
Perjantain iltasanomat 17.11. esittelee kuvin erään kovan kohtalon kokeneen autolijan. 1½- vuotiaan Mondeon kynnyspellit näyttävät olevan läpikotaisin ruosteessa ja maahantuoja ei ota minkäänlaista vastuuta asiasta!

Oliko tehtaan edustajien mukaan kyseessää siis ankeuttajat, jotka ovat aiheuttaneet omistajan mielipahan?
Ei vaan luultavasti Fordin tehtaan korrosion eston suunnittelu ja maalaus.

Toivoa sopii, että tuho ei esiinny laajemmin monikansallisessa tuotannossa vaan se rajoittuu vain Fordiin tai Mondeoon tai jopa vain yhteen mallivuoteen tai peräti yksilöön. Kuka sen tietää.

Joskus kahdeksankymmentäluvun alkuvuosiin asti myös ranskalaisissa autoissa oli ruosteongelmaa, mutta nyt tilanne on ollut jo pitkään päinvastainen.
PS. Hakekaa Fordilaiset apua ranskalaisilta autonvalmistajilta ongelmaanne.

3

1380

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ColonelH

      Olihan muuten järkyttävässä kunnossa ton Fordin pellit. Luojan kiitos, omasta pihasta löytyy Mégane. :)

      • Me II

        Ihmetyttää ammattiautoilijan autonpito. Vaikka on huomannut maalien lähtevän, ei tee asialle mitään, vaan antaa mennä. Ei ainakaan pitäisi marmattaa jälkeenpäin.


      • Scenu
        Me II kirjoitti:

        Ihmetyttää ammattiautoilijan autonpito. Vaikka on huomannut maalien lähtevän, ei tee asialle mitään, vaan antaa mennä. Ei ainakaan pitäisi marmattaa jälkeenpäin.

        Näkihän niistä kuvista silmälläkin että etulokasuojien takaa oli auto kuin hiekkapuhallettu. Ajettu hiekalla, ja paljon, ja roiskeläppiä ei ole käytetty. Vaikea tuosta on mitään automerkkiä syyttää, jos ajaa paljon hiekalla on läpät ehdottomat olemassa, etenkin edessä. Itse ajan tosi vähän hiekalla, mutta etuläpät on halpa henkivakuutus autolle, olkoonkin sellaiset onnettomat nysät kuin ne nykyisin ovat...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1446
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1041
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      861
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      815
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      806
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      163
      752
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      80
      660
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe