dc ++ ei pelitä

onko kellään tietoa et miks dc ei toimi ku yrittää kattoo niit hubei nii nekää ei näy ja siin lukee etei kohdekone salli yhteyttä siihen. onko joku asetus väärin? vai missäköhän vika mahtaa olla? ennen on toiminut mutta poistin sen ja asensin vasta uudestaan ja enään ei toimi.
63061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mulla oli sama homma alkuviikosta. ei näkynyt hubilista aluksi mutta päivän parin päästä näkyi. nyt kävin taas katsomassa niin eipä näkynyt taaskaan. mikähän kumma siellä jökkii?

Äänestä
  • eipä oo toiminu nyt yli viikkoon....

    Äänestä

  • ärsyttää kirjoitti:

    eipä oo toiminu nyt yli viikkoon....

    Ei mullakaan toiminu pari viikko sitte, harmittaa kyllä.. Ei siis itsellänikään löytänyt hubeja. Koitan nyt ladata uudestaan ohjelman.

    Äänestä

löysin tossa joltain toiselta keskustelupalstalta semmosen vastauksen, että jokin ryhmä on nyt kait jotenki käyny dc :n kimppuun oikein voimakeinoin, niin tää hublist.org on kait jouduttu sulkeen ainakin toistaseksi tjtn...kannattaa kokeilla jotain toista hubilistaa...mulla on tosin se ongelma, ettei mun dc yhdistä mua mihinkään listaan...et ei oo hubeja eikä ees listoja saatika sitten biisejä...syvältä toi uus dc

Äänestä

Kommentoi aloitusta


flets kirjoitti:

onko kellään tietoa et miks dc ei toimi ku yrittää kattoo niit hubei nii nekää ei näy ja siin lukee etei kohdekone salli yhteyttä siihen. onko joku asetus väärin? vai missäköhän vika mahtaa olla? ennen on toiminut mutta poistin sen ja asensin vasta uudestaan ja enään ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu