BB-moraalia

jälleen liikkeellä.

Taatusti joka kodissa kiroillaan, älkää väittäkö muuta. Ainakin lapset kuulevat jo pihaleikeissään toistensa kiroilua.

Hieromasauvoja ja kulli pystyssä seisovia nukkeja ei kyllä löydy kuin aniharvan kotoa. Näitä lapset näkevät ainoastaan pedosetien seurassa.

Mitä tekee ISOOOVELII : Tuutin täydeltä pornografiaa joka kuuluisi olla aikuisten makuuhuoneissa salattujen ovien takana. Mutta tuhmat voimasanat jotka ovat ihan perusarkiyleiskieltä ovat ehdottomasti kielletty.

Ruokaa ei anneta riitävästi, nukkua ei anneta riittävästi, peseytyminen sadistisesti suoritettava kylmällä vedellä ... onko ihme että kilpailijoilla ei riitä energiaa ja puhtia olla iloisia ja hauskoja esiintyjiä TV-katsojille.

Vai onko isoveljen mielestä se hyvää viihdettä kun kilpailijat ovat nuhjuisen oloisia vittuntuneita ja kapinamielisiä?

Kyllä olisi kirveellä töitä!

7

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todellakin pornoa saa näyttää vaikka millä mitalla, selitä sitten pikkulapsille mikä on "kaalimato", mutta kirosanat jotka ovat muutenkin varmastin kaikille tuttuja niin ne kielletään, BB voisi joskus ajatella maalaisjärjellä noita touhujaan, menee ihan maku ei asukkaisiin vaan tuotanto tiimii,, jonkinlaisia sadisteja ne ovat.

    • Niin vain toimittiin....

      ..enen vanhaan ja lapset ja nuoret oli paremmin kuuliaisia ja eivät kiroilleet eikä muuta pahaa tehneet. Nyt tää hiton pullamössösukupolvi tekee mitä lystää, ottaa ylivallan vanhemmistaan ja kiroaa tosi paljon. Tänä päivänä suuri osa on jo rikoksen polulla noin 15 vuotiaana. Jos tuo vanhanajan kasvatus toimisi, niin ei kurittomia lapset ja nuoret olisi. Kuri luo rakkautta ja sen kun vanhemmat vielä tajuaisi, niin ysteiskuntaan kasvaisi kunnon kansalaisia. Huom!!!!! kuria on monenlaista ja tarkoitan tällä kunnon rajoja. Saa mua tällä mielipiteellä olla eri mieltä, mutta tilanteita nään päivittäin, joissa ollaan menty ihan vikateille kasvatuksessa.

      • mutta ruvetaan

        huoraamaan sitten 10_vuotiaana?


      • käyttäytymisellään
        mutta ruvetaan kirjoitti:

        huoraamaan sitten 10_vuotiaana?

        antaa melkein ymmärtää.


      • OIKEASSA olet

        Rajat ovat rakkautta. Tuosta tulikin mieleeni että Sari vastusti sitä ajatusta lumienkelin teosta juuri siitä syystä että kun lapsetkin katsoo.

        Mutta noista kiroiluista vielä niin meillä ainakin on tehty selväksi että kiroilu on tarpeetonta ja rumaa. Asiat voi ilmaista muutenkin.
        Samoin kuin sanat kiitos, ole hyvä yms. kuuluu jokaiseen päivään.

        En ole missään uskossa.


      • '''kiroilee''''
        OIKEASSA olet kirjoitti:

        Rajat ovat rakkautta. Tuosta tulikin mieleeni että Sari vastusti sitä ajatusta lumienkelin teosta juuri siitä syystä että kun lapsetkin katsoo.

        Mutta noista kiroiluista vielä niin meillä ainakin on tehty selväksi että kiroilu on tarpeetonta ja rumaa. Asiat voi ilmaista muutenkin.
        Samoin kuin sanat kiitos, ole hyvä yms. kuuluu jokaiseen päivään.

        En ole missään uskossa.

        mutta kukaan niistä ei käytä tekokullia.


      • asia
        '''kiroilee'''' kirjoitti:

        mutta kukaan niistä ei käytä tekokullia.

        on huolehtia siitä mitä lapset telkusta tai netistä katsoo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      16
      7565
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      24
      4367
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      100
      3781
    4. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      13
      3274
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      92
      3139
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      55
      3039
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      2767
    8. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      46
      2564
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2220
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      8
      2015
    Aihe