BB-moraalia

jälleen liikkeellä.

Taatusti joka kodissa kiroillaan, älkää väittäkö muuta. Ainakin lapset kuulevat jo pihaleikeissään toistensa kiroilua.

Hieromasauvoja ja kulli pystyssä seisovia nukkeja ei kyllä löydy kuin aniharvan kotoa. Näitä lapset näkevät ainoastaan pedosetien seurassa.

Mitä tekee ISOOOVELII : Tuutin täydeltä pornografiaa joka kuuluisi olla aikuisten makuuhuoneissa salattujen ovien takana. Mutta tuhmat voimasanat jotka ovat ihan perusarkiyleiskieltä ovat ehdottomasti kielletty.

Ruokaa ei anneta riitävästi, nukkua ei anneta riittävästi, peseytyminen sadistisesti suoritettava kylmällä vedellä ... onko ihme että kilpailijoilla ei riitä energiaa ja puhtia olla iloisia ja hauskoja esiintyjiä TV-katsojille.

Vai onko isoveljen mielestä se hyvää viihdettä kun kilpailijat ovat nuhjuisen oloisia vittuntuneita ja kapinamielisiä?

Kyllä olisi kirveellä töitä!

7

539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todellakin pornoa saa näyttää vaikka millä mitalla, selitä sitten pikkulapsille mikä on "kaalimato", mutta kirosanat jotka ovat muutenkin varmastin kaikille tuttuja niin ne kielletään, BB voisi joskus ajatella maalaisjärjellä noita touhujaan, menee ihan maku ei asukkaisiin vaan tuotanto tiimii,, jonkinlaisia sadisteja ne ovat.

    • Niin vain toimittiin....

      ..enen vanhaan ja lapset ja nuoret oli paremmin kuuliaisia ja eivät kiroilleet eikä muuta pahaa tehneet. Nyt tää hiton pullamössösukupolvi tekee mitä lystää, ottaa ylivallan vanhemmistaan ja kiroaa tosi paljon. Tänä päivänä suuri osa on jo rikoksen polulla noin 15 vuotiaana. Jos tuo vanhanajan kasvatus toimisi, niin ei kurittomia lapset ja nuoret olisi. Kuri luo rakkautta ja sen kun vanhemmat vielä tajuaisi, niin ysteiskuntaan kasvaisi kunnon kansalaisia. Huom!!!!! kuria on monenlaista ja tarkoitan tällä kunnon rajoja. Saa mua tällä mielipiteellä olla eri mieltä, mutta tilanteita nään päivittäin, joissa ollaan menty ihan vikateille kasvatuksessa.

      • mutta ruvetaan

        huoraamaan sitten 10_vuotiaana?


      • käyttäytymisellään
        mutta ruvetaan kirjoitti:

        huoraamaan sitten 10_vuotiaana?

        antaa melkein ymmärtää.


      • OIKEASSA olet

        Rajat ovat rakkautta. Tuosta tulikin mieleeni että Sari vastusti sitä ajatusta lumienkelin teosta juuri siitä syystä että kun lapsetkin katsoo.

        Mutta noista kiroiluista vielä niin meillä ainakin on tehty selväksi että kiroilu on tarpeetonta ja rumaa. Asiat voi ilmaista muutenkin.
        Samoin kuin sanat kiitos, ole hyvä yms. kuuluu jokaiseen päivään.

        En ole missään uskossa.


      • '''kiroilee''''
        OIKEASSA olet kirjoitti:

        Rajat ovat rakkautta. Tuosta tulikin mieleeni että Sari vastusti sitä ajatusta lumienkelin teosta juuri siitä syystä että kun lapsetkin katsoo.

        Mutta noista kiroiluista vielä niin meillä ainakin on tehty selväksi että kiroilu on tarpeetonta ja rumaa. Asiat voi ilmaista muutenkin.
        Samoin kuin sanat kiitos, ole hyvä yms. kuuluu jokaiseen päivään.

        En ole missään uskossa.

        mutta kukaan niistä ei käytä tekokullia.


      • asia
        '''kiroilee'''' kirjoitti:

        mutta kukaan niistä ei käytä tekokullia.

        on huolehtia siitä mitä lapset telkusta tai netistä katsoo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      384
      2533
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      78
      1959
    3. 154
      1489
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1346
    5. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      6
      1282
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1231
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      136
      998
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      995
    9. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      880
    Aihe