Manga!!

Mikä on mielestänne paras sarja?!
Ja mitä voisitte suositella?
Olen lukenut aiemmin vaan fushigi yugeja...
Olen kuullut että cowboy bebop olisi hyvä...?!
Ja miracle girls kuulostaa hyvältä!
No...kertokaahan jotain...KIITOS!
121027
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mun suosikit on: the violinist of Hameln ja Alice 19th. Mut sit Hana Yori Dango, Candy Candy, Shadow Lady, Ayashi no Ceres, Utena, Fruit basket, Rurouni Kenshin ja Evangelion on hyviä.

Äänestä

... eli mun henk.kohtaiset suosikit on Rurouni Kenshin, Inu-Yasha, Fushigi Yugi.. Sit Ranma½ vois olla ihan kiva ja myös Maison Ikkoku. Utenaa ei oo tullu seurattua mut hyvä saattaa olla. Sit myös Gundam ja magic knight rayearth sekä x/1999
Tässä tosin on vaan murto osa hyvistä mangoista...

Äänestä

nää nyt ainakin...

Ranma ½
Jeanne (kamikaze kaito)
Sailor moon
Love Hina

Wedding Peach:iä ja Magic knight rayerth:ia haluisin lukea...
^.^

Äänestä
  • Joo, mustaki noi samat on hyvii mitä Bunnylla, paitsi Love Hinaa en oo lukenu. Kaikki mangan lukukokemukset onkin tullu Bunnyn kautta!:D

    Äänestä

Gravitation, Kodocha, Hellsing, Clover, Weiss Kreuz, Yami no Matsuei...
:) Ei ole montaakaan sarjaa, mistä en pitäisi, mutta tuossa nyt parhaita.

Äänestä

...Ranma ½ ja Kamikaze Kaito Jeanne. Oh My Goddes on ihan menettelevä.:)

Äänestä

moi! kyselit paria ehdotuksia mangaa..
täs ois pari.
1.inu yasha ( PARAS SARJA MUN MIELEST..)
2.gundam wing (jos löydät jostain tai oletko kiinnostunut mechoista..)
3.X/1999
4.magic knight rayearth
siin ne olikii kyll niit varmaan enemmän kii löytyy mut jätetään nyt toiseen kertaan..
terkkui!!! t:spica =)

Äänestä

Kiitos kaikille ehdotuksista!!
Ostin Magic Knight Rayerthin ykkös osan;)

Äänestä
  • No ainakin,

    Slayers
    Ranma ½
    Inu-Yasha
    Maison Ikkoku
    Lum* Urusei Yatsura
    Sirius Scars (vaikkei kovinkaan moni sitä tuolla nimellä tunne)
    Pitaten
    The legend of Mikazuchi

    Siinäpä oli osa miun lemppareista

    Äänestä

  • *taputtaa hienolle valinnalle*

    Äänestä

Berserk o maailman upein ja verisin action/kauhu/fantasia-manga. Aivan upee ja aivan K18
Maison Ikkoku pieksee kaikki lovehinat etc. Se o aivan upee komedia/nössö-manga. Aivan riippuvuutta aiheuttava. Onha kaikkii muitaki, kute Dragon Ballit ja muut. Mutta monet o parempii sit animena ku mangana, kuten Evangelion.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sari kirjoitti:

Mikä on mielestänne paras sarja?!
Ja mitä voisitte suositella?
Olen lukenut aiemmin vaan fushigi yugeja...
Olen kuullut että cowboy bebop olisi hyvä...?!
Ja miracle girls kuulostaa hyvältä!
No...kertokaahan jotain...KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu