paris!!!!

paris on paras!!!

Paris on paras, mut onks sen ääni miksattu siihen levylle??? Ku yks sano niin, et se olis miksannu äänensä ja maksanu siitä.

3

687

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Java

      Kukapa ei miksaisi ääntä levylle? Artistit, joihin en tosin Parisia lue, ottavat lauluistaan aina useita otoksia ja niitä kuunnellaan, pilkotaan ja lauletaan uusiksi, kunnes tulee toivottu lopputulos.

      Levyillä on aina 1 - monta tuottajaa, jotka ovat palkollisia, eli heille maksetaan palkkaa levyn tuottamisesta. Ei kukaan levyä ilmaiseksi tee. Jos levy-yhtiö ei maksa tuottajan palkkaa, sitten sen maksaa artisti.

      • Paris on paras....!

        Mutta siis silee et sen ääni on kokonaan muuttunu, että se laulaa oikeesti ihan huonosti, mut sit sitä parannellaan?


      • Java
        Paris on paras....! kirjoitti:

        Mutta siis silee et sen ääni on kokonaan muuttunu, että se laulaa oikeesti ihan huonosti, mut sit sitä parannellaan?

        En ole perehtynyt Paris Hiltoniin enkä ole ollut mukana levytyssessioissa, joten en voi vastata tuohon.

        Voi olla, että on, voi olla, että ei. Varmuutta asiaan ei voi sanoa kukaan levytysstudion ulkopuolinen.

        Samoja huhuja on kuitenkin liikkunut monesta muustakin levyntekijästä, esim. Britneystä. Mutta jos nämä artistit eivät suostu laulamaan livenä vaan aina taustanauhan kanssa, niin epäilykset äänen manipulointiin kasvavat.

        Parisin esiintymisistä en tiedä. Britney laulaa harvoin livenä ja kertoo syyksi tanssimisensa, mutta... jokainen vetäköön oman johtopäätöksensä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1151
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      55
      1137
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      515
      854
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      844
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      755
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      679
    7. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    8. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      40
      597
    Aihe