Golf V myynti?...

Ihan mielenkiinnosta onko kellään tietoa, miten on sujunut tämä viitos-golffin myynti vrt. nelos-golffiin?. Esim saksassa ja suomessa?.
2619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvin myy...

Äänestä

Merkkitilastoissa Volkswagen on kakkosena ja myynti on lisääntynyt selvästi viime vuodesta.

Mallitilastoissa Golf on kakkosena. Itse perus-Golf myy viime vuottakin paremmin, mutta farmarin puute painaa kokonaismyyntimääriä laskevaan suuntaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asassas kirjoitti:

Ihan mielenkiinnosta onko kellään tietoa, miten on sujunut tämä viitos-golffin myynti vrt. nelos-golffiin?. Esim saksassa ja suomessa?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu