te haukutte Ollia koko ajan? Olli on niin rento ha hauska ja mukava ihminen. Tuollaista miehessä pitää ollakkin. Eikä mikään nyhverö! Olli ja Hanne on niin hieno pari :) Luulen että Olli on nyt huomannut tehneensä virheen kihlatessaan naisensa 16-vuotiaana. Eihän herranjumala siihen ikään mennessä ole voinut maistella elämää tarpeeksi!! Ja nyt Hannesta löytyi jotain sellaista mitä sen kihlatussa ei ikinä tule olemaan!!!
Miksi
ihmeessä
3419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joo harvemmin se nuoruuden rakas on se ainoa ja oikea viimeinen. Kannattaa etsiä ja kokeilla nuorena muitakin niin ei sitten myöhemmin kaduta. Myöhemmin sitten hyvillä mielin voi sanoa, että nyt se viimeinen rakas löytynyt kun aikansa etsinyt ja seikkailunsa seikkaillut nuorempana.
Sääli vaan sitä Ollin tyttöystävää, on varmaan sydäntäsärkevää katsoa kun kihlattu niin avoimesti himoitsee Hannea, on jopa sanonut sen.
Periaatteessa ymmärrän Ollia ja Hannea, minkäs sitä tunteilleen voi, mikäli ne tosiaan ovat aitoja. Mitä ilmeisemmin Olli on tajunnut ettei tyttöystävä olekaan ehkä se oikea, eihän sitä niin nuorena vailla kokemuksia mistään mitään tiedä. Mutta kuten sanottua, sääli tyttöystävää.
Mitä Olliin muuten tulee, on hän mielestäni tuonut taloon säpinää ja piristystä, muutenhan siellä olis vaan sohvalla lojuvia tylsimyksiä. Hauska kaverihan se on, ja juttunsa huvittavat huomattavasti enemmän kuin esim. Kakin "huumori".
Toki hänessä on vikojakin, mutta kenessäpä ei olisi. Mielellään näkisin Ollin finaalikolmikossa Hannen ja Sarin seurana :)