talvella ajamisen niksit

Haluaisin täydellisen luettelon mitenkä pitäis säätää pyörä talveksi. Vaikka sitä tietoo löytys varmaan offroadproosta yms. ,mutta kun olen aloittelija niin ois hyvä saada semmonen perus tiivistelmä.

Piikkirenkaat ainoastaan tiedän, mitä muuta pyörälle tehdä, ettei tule koneremppaa?? kasikypänenhän mulla on.
3753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omaan 250cc 2T:hen laitoin 10isomman pää suuttimen, hyvin on toiminut. Kyllähän ne muutkin suuttimet kannattaa vaihtaa vähän isompaan, eli niin että seos rikastuu kaikilla alueilla.

Äänestä

-nastarenkaat
-isommat suuttimet
-rengaspaineet 0,6
-klikkerit auki
-3w öljyt keulaan
-kaasarin suojaus
-syyläri peittoon
-tenua tippa tankkiin
-sileät saappaat
-torvi auki
-menox

Äänestä
  • unohdetaan, jos mopona on EXC, jossa on termostaatti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulle ? kirjoitti:

Haluaisin täydellisen luettelon mitenkä pitäis säätää pyörä talveksi. Vaikka sitä tietoo löytys varmaan offroadproosta yms. ,mutta kun olen aloittelija niin ois hyvä saada semmonen perus tiivistelmä.

Piikkirenkaat ainoastaan tiedän, mitä muuta pyörälle tehdä, ettei tule koneremppaa?? kasikypänenhän mulla on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu