pakko kysellä typeriä

onko siitä mitään apua tai hyötyä jos käyttää samanmerkkistä näytönohjainta kuin emolevyn valmistajakin on. jos minulla on MSI:n emolevy niin onko syytä hankkia myos MSI:n näytönohjain?
1199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Periaatteessa normaaleissa näytönohjain malleissa ero on erivalmistajan tarra päällä taikka pieniä muutoksia tuulettimessa , joten osta vaan ihan minkä tahansa valmistama näyttis kuhan se on oikea väyläinen ( agp taikka pci-e )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


otaniemen orpo kirjoitti:

onko siitä mitään apua tai hyötyä jos käyttää samanmerkkistä näytönohjainta kuin emolevyn valmistajakin on. jos minulla on MSI:n emolevy niin onko syytä hankkia myos MSI:n näytönohjain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu