Huomenna pitäs menkkojen alkaa...tosin kovasti toivon ettei alkaiskaan enää pitkään aikaan...jänskättää kyl jonnii verran
huomenna
pitäs alkaa
3371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
myös mulla pitäis alkaa. Myös täällä jännitetään, vaikka yritän olla olematta turhan toiveikas. Nyt on menossa kolmas kierto, kun yritetään. Tosin pillerit jätin jo yli puoli vuotta sitten pois, mutta käytettiin jonkin aikaa muuta ehkäisyä, koska oli pakko elämäntilanteen takia lykätä toteutusta jonkin aikaa. Mutta kovasti olisi vauva nyt tervetullut meidän perheeseen..
mulla ikävä kyllä sit jo eilen illalla se saamarin täti tuli kylään!!! Meillä oli kyllä vasta eka kierto mutta kyllä se silti harmittaa kovasti!!!
mulla ei oo nyt ainakaan vielä alkanut. Mutta kyllä nyt jonkin verran jännittää..mitään kuukautiskipuja ei ole ollut -siis ainakaan niin voimakkaita. Pieniä tuntemuksia ollut ehkä, mutta nyt tuntuu kiinnittävän huomion pienimpäänkin nipistykseen :) on vähän vainoharhanen olo kyllä. Täytyy tässä nyt vaan kovasti toivoa..jos ei lähipäivinä ala, niin aattelin, että loppuviikolla testailisin..