Muutama vuosi sitten meillä näytettyssä Englannin BB:ssä (nro 4) palautettiin jo kerran pois äänestetty hyvin monien katsojien suosikki John Tickle takaisin taloon. Hän ei saanut tietenkään tilaisuutta voittaa, mutta muut kilpailijat eivät saaneet tietää sitä.
Tuskinpa palautettu saa voittaa!
vrt. Englannin BB
6427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
BB:n sivuilla luki että taloon takaisin äänestetty on mukana voittokamppailussa, ja näin sanoi myös Kakko.
Paskaa, että ikinä ei voi olla BB:n tuotannon tekemisistä varma. Sääntöjä tunnutaan muuttavan vauhdista. Luulen, että tämä viimeisin käänne oli hätäinen keino saada romahtaneet katsoja/äänestäjä-luvut taas takaisin kasvuun.
Ja luultavasti kuka ikinä taloon palaakaan, tulee joka tapauksessa ulos äänestetyksi, jos ei muuten niin BB:N tuotanto huolehtii itse siitä, ettei palannut asukas voita. Koko homma on todellakin rahastusta ja vitunmoista kusetusta jatkuvasti.
Mitä järkeä äänestää, jos ei voi olla 100 % varma äänestyksen oikeellisuudesta !? Hukkaan heitettyä rahaa.
voittaa, siis tämä palautettu asukas.
No sitten äänestän Miraa takaisin!
Mira voittoon!
tänään mari kakko sano selvällä äänellä,ETTÄ HÄÄDETTY ASUKAS PALAA TALOON JA SILLÄ ON OIKEUS VIEDÄ VAIKKA KOKO POTTI, MIKSI MUUTEN SE PUHUSI PASKAA TOLLASESTA ASIASTA, HÄÄDETTY ASUKAS SAA VOITTAA POTIN, JOS SEN ONNI OSUU KOHDALLE ETTEI JOUDU TIPUTTAVAKS.)
KANTSIS KUUNNELLA EIKÄ PUHUA PASKAA::D
Juu, en kuunnellut. Luin vaan, mitä täällä oli kirjoitettu sitä ennen asiasta.
Pitäisikö nyt ruveta katsomaan BB:tä?
BB = the Bold & the Beautiful?