Toinen törkeä rattijuopumus

Kirjoitin aiemmin viestin kolarista kännissä. Nyt uusi törkeä rattijuopumus ilman kolarointia. Kortti on jo kuivumassa. Oikeudenkäyntiä odotellaan, minkälainen voi olla rangaistus?
51351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja sellin avain hukataan.

Äänestä
  • kyseistä henkilöä ja loppumaan tuo kuvio on saatava ennen kuin tulee todella pahaa jälkeä.

    Äänestä

lintoon merkintä että ko. henkilö ei saa omistaa/hallita/vuokrata/leasata jne moottoriajoneuvoa esim. 10 vuoteen. Ehtoollisen lisäksi törkeiden uusijoiden nimi kuva iltalehden/-sanoman keskiaukeamalle - sille samalle jossa pedofiliasta tuomittujen kuvatkin olisivat. Nyt kun ollaan jo räikeästi ylitetty ihmisoikeuskynnys, niin laitettakoon samaan lehteen vielä osoitetidot, jotta saadaan "naapurin valvonta" toimimaan kunnolla ;) Todellisuudessa törkeille uusijoille: hilut ranteisiin; vakiona vois olla 12kk ehdotonta. Jälleen uusijoille 24kk... - jos vaikka tattarisuon aitais, niin ei törsättäis vankeinhoidon varojakaan ko. hölmöilyyn

Äänestä
  • Saatas nyt edes sinut hoitoon. Muttata, kun leikkaavat niitä terveysmenoja!

    Äänestä

Luulen, että nämä "niputetaan" yhteen käsittelyyn.
Odottevissa kovat tuomiot, eikä nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunarin tytär kirjoitti:

Kirjoitin aiemmin viestin kolarista kännissä. Nyt uusi törkeä rattijuopumus ilman kolarointia. Kortti on jo kuivumassa. Oikeudenkäyntiä odotellaan, minkälainen voi olla rangaistus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu