Miksi welho sensuroi!

Miksi welhon kaapeliverkossa sensuroidaan C muksin digi kanavia.Esim tämä.
http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;2999;5053
7753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Paitsi jos sä pornoo haluut katella niin se SexTV on tietty poissa, muut näkyy. Kato vaikka ihan ite:

http://www.welho.fi/?l=1&f=404

Tossa on kaikki digitaaliset peruskanavat jotka on samoja kuin antenniverkossa A, B ja C-nipuissa Digiviihdettä lukuunottamatta.

Äänestä

  • Peli.B kirjoitti:

    Welho ei näytä pelitv:tä http://www.peli.tv/

    Yhden rupuisen kanavan takia moinen valitus vaikka ko. kanava hädin tuskin edes lähettää ohjelmaa (siis vain pari tuntia päivässä!).

    Jos pitää ruikuttaa niin ottakaa yhteys Welhoon, ei se tätä kautta parane.

    Aloituksessa oli kyllä käsittääkseni kyse C-nipun boikotoimisesta vaikka kyllähän ne kaikki muut kanavat näkyy yhtälailla Welholla kuin antenniverkossakin. Digiviihde onkin ainoa poikkeus ja uskotteko te että jokin yhtiö ottaa välittääkseen sellasta kanavaa joka lähettää vain kaks tuntia päivässä ohjelmaa? Eipä oo kovin paljoa kysyntää sellaiselle.

    Äänestä

  • Peli.B kirjoitti:

    Welho ei näytä pelitv:tä http://www.peli.tv/

    Siellä linkittämälläsi sivulla lukee, että Peli.tv:n ohjelmat "näkyvät DigiViihde-kanavalla *maanpäälisessä* digi-TV-verkossa" (korostus minun).

    Welho on käsittääkseni kaapelioperaattori. Liekö tuo näkyy missään kaapeliverkossa? Soneralla ei ainakaan. LumoTv näkyy myös tarjoavan vain SexTV:n ohjelmia, ei Peli.tv:n.

    Äänestä

ne kanavat on jaossa antenniverkossa c-nipussa..

Äänestä

Lue tarkkaan ja hitaasti, miettien...mitä sanotaan;

"Digiviihde on MAANPÄÄLLISESSÄ digitaalisessa tv-verkossa kanavapaikalla 69 toimiva viihteeseen ja ajanvietteeseen erikoistunut tv-kanava. Kanava jaellaan kanavanipussa C."

Welhon osuuden olet ymmärtänyt oikein, se on kaapeliyhtiö. Koita tehdä eroa maanpäälliselle jakelulle ja kaapelijakelulle?

Ehkä tää aukeaa sulle....ehkä ei????

Äänestä

... Jos ei ymmärrä, niin ei sitten. Antenniverkon ja kaapeliverkon kanavanipuilla ei ole MITÄÄN tekemistä keskenään. T-verkko menee omilla taajuuksilla ja C-verkko (ei siis nippu) menee omillaan... Jos ihmiset ovat epätietoisia asioista, ottakaa ihmeessä yhteyttä vaikka digiTV-infoon, niin johan alkaa valaistumaan! (Tosin, ei sielläkään aina asioista tiedetä. Myös paikallinen kaapelioperaattori voi auttaa...:))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vapaa viestintä kirjoitti:

Miksi welhon kaapeliverkossa sensuroidaan C muksin digi kanavia.Esim tämä.
http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;2999;5053

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu