Minusta ainakin subi rahastaa liikaa katsojien kustannuksella. Oletteko samaa mieltä? Tämä on mielivaltaista puuhaa.
Adressi Subin rahastusta vastaan
HUONO IDEA?
15542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
boikotoimalla häätöäänestystä ne oppii,että me ollaa maksajia,ei pellejä ja pelimerkkejä.
Kuuntelisit sinäkin tampio mitä puhutaan. Kakko selvästi sanoi äänestyksen olevan netti-äänestys..
siis toi tiietää,että on ilmanen..mutta jos joku ollaa jo kovalla rahalla saatu ulos,ni se tuleeki takas ja voittaa koko kisan...onko oikein..Ja meijän maksajien äänirahat meni kankkulan kaivoo..meniks jakeluu,vai otanko rautalangan.?
Olette normaalia tyhmempiä ja/ köyhempiä. muutama euro ei minua heilauta. Teette selvästi konkan.
iso JOKI...
Mitä täällä vingutte? Tämänkin ajan voitte jakaa vaikka ilmaisjakelu-lehtiä ym. tasoistanne näpertelyä..
Älä äänestä, jos et halua maksaa. Tee aivan niin kuin haluat.
Kenen syy on jos tuhlaat rahasi johonkin typeriin puhelinäänestyksiin?
Jonkun TV-yhtiönkö?
Käytä järkeäsi ja ota vastuu omista hölmöilyistäsi!
nyt on tullut seurattua. Mutta katsojathan päättävät tietenkin itse, mihin rahansa käyttävät.
Pitäisikö kaikkien niiden, jotka ovat kisan aikana äänestäneet jotain muuta kuin voittajaa saada rahansa takaisin? Hukkaan ovat nekin rahat menneet!
Sama kun missä tahansa äänestyksessä johon ottaa osaa maksavana äänestäjänä sanotaankin että sori ei tää Antti Tuisku voitakkaan vaikka olette sitä äänestäneet voittoon. Otetaan se voittaja noista jo pudonneista. Kiitos muuten euroista joita olette laittaneet äänestäessänne Antti Tuiskua turhaa.
Mikä ihmeen reiluus? Tämä on televisio-ohjelma, jossa halukkaat voivat maksaa osallistumisesta juonen kehitymiseen vaikuttamalla kullakin viikolla talossa oleviin ihmisiin.
Sinä voit vaikuttaa, jos haluat. Mikään pakko ei ole osallistua. Voit vain seurata tapahtumia, kuten minä teen, tai olla seuraamatta koko ohjelmaa.
Tuskin kukaan olisi euron latia laittanut äänestyksiin jos todellinen pohja koko hommalle olisi ollut tiedossa, mutta kun ei ollut joten kusetusta sanon minä.
Joka viikko olet voinut vaikuttaa siihen, keitä talossa on. Näin on ollut aiemmin ja näin on myös nyt.
kyllä kai jokainen tekee itse valintansa soittaa tai jättää soittamatta? Se on yle joka rahastaa vaikka kanavaa ei katsoisikaan koskaan..
Jos joku on tarpeeksi innoissaan soittamaan eurotolkulla saadakseen inhokkinsa ulos tai suosikkinsa jäämään taloon niin se on henkilökohtainen ostopäätös. Sama kun syyttää karkkikauppaa lihavuudestaan kun sieltä käy ostamassa herkkuja? Hukkaan nekin rahat menee..
Tottakai SUB-tv käyttää tilaisuuden hyväksi, kun kerran ihmiset ovat valmiita tuhlaamaan rahaansa. Kyllä tavallinen katsoja voi nauttia BB:stä ilman mitään maksuja, sillä puhelinäänestys on täysin vapaaehtoista.