sousseen

onko royal jinene hotel kenellekkään tuttu? sinne ollaan kahdeksi viikoksi lähdössä joulukuun 1. pvä. saako tähän vuodenaikaan sieltä rusketusta? ilmeisesti ei ole kovin lämmin, vai?

kiitollinen olen jos joku vastaa! ja toki muutakin kyseisestä maasta saa kertoa.

niin ja oletteko maahan matkanneet ottaneet a ja b -hepatiittirokotuksia?
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Royal Jinene ei ole muuten tuttu, kuin että aulassa on tullut pyörähdettyä..ihan mukiinmenevältä näytti :) Kyllähän joulukuussa saa ihan hyvän rusketuksen..lämpötilat ovat kahdenkymmenen paremmalla puolella..
Itse en ottanut mitään rokotuksia matkalleni, eikä mitään tauteja tullut, mutta toki kannattaa ottaa jos siltä tuntuu :)

Yksi vinkki: taksilla liikkuessanne varmistaka, että kuski laittaa mittarin päälle..0,350 dinaaria on lähtösumma :)

Äänestä
  • Olen ollut Royal Jinenen vieressä olevassa hotellissa Jinenessä, joka on saman ketjun. Ulkoa päin ainakin Royal Jinene näytti kivalta. A hepatiittia vastaan rokotin, B:tä en. Ymmärtääkseni B hepatiitti ei tule yhtä helposti kuin A, joten sitä ei mielestäni tarvitse ottaa. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähdössä kirjoitti:

onko royal jinene hotel kenellekkään tuttu? sinne ollaan kahdeksi viikoksi lähdössä joulukuun 1. pvä. saako tähän vuodenaikaan sieltä rusketusta? ilmeisesti ei ole kovin lämmin, vai?

kiitollinen olen jos joku vastaa! ja toki muutakin kyseisestä maasta saa kertoa.

niin ja oletteko maahan matkanneet ottaneet a ja b -hepatiittirokotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu