Aikaan sinikellojen

saara

Hei!
Olisiko joku niin ihana ja ystävällinen että voisi laittaa tänne kappaleen "Aikaan sinikellojen" sanoitukset? Kappale on aivan ihana, mutta en löydä sanoja siihen netistä. Jos tiedät linkit tai osaat sanat, olisin kiitollinen.

4

3225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;; ;; ;;

      Ei oo sanoja nyt, muttta on pakko kommentoida, että on ehdottomasti Paulan paras biisi!

      • saara

        Oikeassa olet, se kyllä on niin koskettava jotenkin. Ja se on mun kullan lempibiisi...


      • sanoja siihen
        saara kirjoitti:

        Oikeassa olet, se kyllä on niin koskettava jotenkin. Ja se on mun kullan lempibiisi...

        mut voisin laittaa dirlandaan sanat, jos käy?


    • nyt olisi

      sanoitusta:

      Aikaan sinikellojen, näänkö sun, tiedä en, kuin kevät ois tää mulle viimeinen, juuri niin, vietän sen. Aikaan sinikellojen, ehkä sua suutelen, mut hetki jos tää oisi viimeinen, tahdon nyt, kaiken sen. Jo häipyi eilinen kuin tuuli aromaan ja kenties huomista ei koskaan tulekkaan, on ainut todellisuus nyt ja tässä näin sekä sinä siinä mun lähelläin.
      Ei ole olemassa toista elämää, vain yksi vaatimaton tähdenlento tää, mut lailla auringon se tovin palaa vois, vielä vierelläsi jos toinen ois. Ne sinikellot aina yhä uudestaan saa käydä kukkimaan, mutta niin ei tapahtuvan toisilleen näy, pian ohitsemme hetket käy. Aikaan sinikellojen, näänkö sun, vaiko en, on kevät kenties meidän viimeinen, tahdon nyt, kaiken sen, aikaan sinikellojen, näänkö sun, tiedä en, kuin kevä ois tää mulle viimeinen, juuri niin, vietän sen. aikaan sinikellojen, ehkä sua suutelen, mut jos hetki tää oiskin viimeinen, tahdon nyt, kaiken sen.
      Jo häipyi eilinen kuin tuuli aromaan, ja kenties huomista ei koskaan tulekaan, on ainut todellisuus nyt ja tässä näin ja sinä siinä mun lähelläin.

      Hyvää joulua! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      51
      1673
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1612
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1178
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      981
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      954
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe