KYSYN NYT NELJÄNNEN KERRAN,ONKO se Scorpion vm.93 automaatti laatikko hyvä?????????Eikö täällä nyt saatana saa oikeata vastausta kysymyksiin!!!!!!!
4 KERRAN!!!!
FORDIN AUTOMAATTI
71159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on kuitenkin niin että, saattaa olla parempi, kun kuitenkin sitten ehkä, voi olla että on, mutta kun ajatellaan, että ei ole, niin voisi olla hyvä, mutta ei ole paha, ja taas kun on hyvinkin mahdollista, niin voi olla että onkin.
KYSY SAATANA MUILTA, ÄLÄ MINUA KIUSAA!!!!!
http://www.ford-club.net/
Olen ainakin kahdesti vastannut kysymykseen scorpion automaattilaatikosta. Kummallakin kerralla vihjasin että laatikko on automaattilaatikoista yksi huonomaineisimpia.
Laatikko on siis fordin omaa valmistetta oleva ja mallimerkinnältään A4LD. Se on nelivaihteinen ja kehitetty vanhasta kolmivaihteisesta C3 laatikosta. Laatikkoa valmistettiin Fordin Ranskan tehtaalla. Samaa laatikkoa käytettiin mm. amerikkalaisissa fordeissa, aerostar ja bronco.
Hakemalla suoraan laatikon tyypillä googlesta, löydät paljon tietoa siitä. Useimmissa annetaan korjausohjeita, myydään osia tai kysytään ohjeita siitä miten laatikon saa vaihdettua toisentyyppiseksi.
En pysty laatikon luotettavuudesta sanomaan muuta kuin että olen yhden nähnyt hiipuvan toiminnaltaan. Ensin alkoi luistaminen, vaihtamiset viivästyivät, nykivät ja lopulta vaihteita ei ollut.
Arvio siitä kannattaako tuollaista vanhaa scorpiota ostaa automaattilaatikolla, täytyy tehdä itse. Kaikki on korjattavissa mikä on ihmisen tekemää, mutta jos ei itsellä ole osaamista, kustannukset saattavat nousta suhteettoman korkeiksi.
saatana viimeisen kerran se kestää ja KESTÄÄ ja vielä kerran KESTÄÄ
mul oli kerra kasikutone fiesta nor´mi nelos lootal,ja se ainaki kesti.en tiiä noist nyky autoist kyl mitää enää.mut käy jossai vanhainkodis kysyy,kellon joskus tollane ollu!!!ja antiikkia ohjelmaa kannattaa seuraa.
oli joskus A4LD loota is sierrassa ja rupes temppuilemaan, pakki ei mennyt päälle jne, mutta keksin vaihtaa öljyt vastoin fordin huolto-ohjemaa, niin jopas rupes toimimaan! 100tkm ilman ongelmia.
ja koko ford on iha syvältä, osta TOYOTA