mä tunnen sut eemeli. jos en aivan sua, niin monta sun laistas. ne on niitä moniosaajia, jotka huolivat kaiken lisähomman mitä annetaan ja toivovat sen peittävän sen tosiasian, että he eivät osaa/uskalla vartioida. he ovat alalla, vain siksi, että tänne pääsee helposti. he ovat ahkeria ja aina näkyvillä tekemässä kaikkea muuta, paitsi sitä, mitä pitäisi. sitten kun tapahtuu, löytyy aina helposti selitys sille, että oltiin muualla. näin se homma etenee. hyvä eemeli, sä olet tulevaisuuden maitokaappimies.
eemeleitä
onko heitä
7463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tekstisi asiasisältö jäi monilta osiltaan mysteeriksi, sillä en toimi varsinaisesti turva-allalla.
Mutta yksi sentään kirjoituksessasi osui oikeaan. Kun alkaa tapahtua (mikäli sillä viitataan tilanteeseen, jossa vartija alkaa käyttää voimaa) toden totta yritän pysyä toimituksesta kaukana. Ehkä taltioin kännykameralla osan toimituksesta, jos otteet alkavat näyttää liian kovilta, mutta itse toimintaan en tietenkään vapaaehtoisesti osaa ota. Järjetöntähän se olisi.
Sitä en osaa sanoa, päädynkö joskus maitokaappialalle. Aika epätodennäköiseltä se tällä hetkellä näyttää.
tää teksti oli turva-alan eemeleille yleensä. ei siis suoraan sulle 111. sä koet vaan nyt itses niin tärkeäksi, että luulet, että kaikki koskee sua. en tiedä millä alalla sinä olet, mutta sinänsä toi teksti sopii kyllä sullekin. oli alasi sitten mikä tahansa, sä oot varmaan siellä se "maitokaappimies". mikä sitten teidän maitokaappinne onkaan. ei millään pahalla. muitten kannalta on sitä parempi, mitä korkeammalla pallilla oot, kun sitä vähemmän sun mielipiteitäs pitää noteerata. toivon susta johtajaa. ihan vaikka meille. tehdään kaikista "eemeleistä" johtajia. ja vielä pahoittelut oikeille Eemeleille. nimessä ei ole mitään vikaa, eemeli on tässä vain vetauskuva. ei nimi miestä pahenna, jos ei mies nimeä.
on vissiin taas lääkitys muuttunut tai vaihtoehtoisesti on taas vapaalla jostakin kun on palannut tänne sekoilemaan.
Edellisen kerran se sekoili tuolla feminismipalstalla tossa vuonna 2005 ja sitten on vuosi väliä ennenkuin eemeli taas "herää"
Ja aikaisemminkin näkyy olevan noita n. reilun vuoden taukoja missä lienee syy??
Lieneekö hoitoonohjaus toiminut välillä ja sitten taas vapaus koittaa kun nuppi on ns. kunnossa.
Alkuperäinen kirjoitus liittynee toisessa ketjussa olleeseen inhimilliseen virheeseen, jossa toisen kirjoitus oli tulkittu minun kirjoittamakseni. Sattuuhan näitä.
Tuossa "herrat sortaa, eikä mistään mitään ymmärrä" -henkisessä asenteessasi on jotain aika rakastettavaa.
Olen toki "sekoillut" tässä välilläkin lukuisilla palstoilla. Aina siellä, missä löytyy kovimmat kuumakallet, joita voi härnätä. Eikö haku enempää tekstejä löytynyt? Vastikään otin raivoisasti kantaa Smash Asem -tapahtumiin.
Ja kuten jo todettuakin, nimissäni ovat sekoilleet myös muut. Hyvä niin.
Terve. Luin edelliset viestit ja ymmärsin ne. Luin Eemelin vastineet, jossa Eemeli ei täysin ymmärtänyt, vaan tulkitsi omiaan. Ja vastasi sitten oman tulkintansa pohjalta.
Luin myös monia muita otoksia tältä palstalta. Ja taas Eemeli ei oikein ymmärtänyt, mitä tarkoitettiin.
Eli älkää mollatko Eemeliä. On varmaan ihan ok veikko, luetun ymmärtämisessään vaan on ongelmia.
Kiva, että olen ajatuksissasi!