Mietipä ny ite asuvas Kaarlon kanssa..

Kaarlo on ainoa asukkaista, joka on puhunut töykeästi ja agressivisesti muille asukkaille.
Ei BB:n voittaja voi olla sellainen, joka puhu niin paljon pahaa toisista, erityisesti Mirasta päin naamaa ja selän takana.
5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikista parasta tässä jutussa on se että Mira parka tyhjäpää ei ole kertaakaan ymmärtänyt vaikka Kaarlo olisikin vittuillut neidille päin naamaa :D
Ohi menee ja lujalla vauhdilla.. Ei oo helppoo olla tuulitunneli mutta kai siitäkin on hyötyä johonkin, vaikka järjestelemään vaatekaupan hyllyjä ja leikkimään soturiprinsessaa viikonloppuisin bestiksen eli Sorellon kanssa pääkaupunkiseudun baareissa.

Äänestä

ketkää muut asukkaat valittanu sen käytöksestä, paitsi MIRA!!! muut osas ottaa sen huumorilla :D kaarlo on voittaja-ainesta! ;)

Äänestä

Mira-fanit eivät vain suostu näkemään oman idolinsa virheitä, mitä siitä miten agressiivinen Mira oli Miaa kohtaan ja suhtautui ilkeästi Jenniin. Mutta sehän on aivat outoa miten esim. Kale puolusti Miaa muita jätkiä vastaan, vaikka Mia itse ei edes ollut paikalla.

Minä äänestän Kalea jo senkin vuoksi, että Miraa en missään nimessä halua taloon. Kale on kuitenkin aito ja hyväntahtoinen ihminen, vaikka Mira-fanit muuta väittää kun oma lehmä ojassa. Kale uskalsi näyttää suuttumuksensa ja kertoi sen rehdisti Miralle itselleen eikä supissut selän takana. Hän myös puhtaasti iloitsi silloin kun oli iloinen, puolusti muita ja muutenkin minusta hienoa, että joku ihminen nykyään uskaltaa tuntea täpöllä eikä vaan siten, ettei vaan muiden varpaille astuisi. Mirasta tuli liian itsekeskeinen kuva minulle, joten ei kiitos.

Äänestä

mira suorassa talkshowssa "kuka oli läheisin asukas talossa" ... "öö, no ei mulla ollu oikeestaan kukaan läheinen"

Äänestä

Suoraan se kaarlo on niitä asioita sanonut, ja hyvä vaan että tulee todellisia mielipiteitä esille, eikä esitetä kaikkien kaveria... Eiköhän tuollaisessa tilanteessa moni muukin puhuisi välillä keskenään tunteistaan ns. selän takana... ei kaikista vaan voi tykätä ja kaarlo ei ehkä ruvennut tunteitaan peittelemään mutta mitä sitten!!! tuo ainakin enemmän säpinää ja huumoria taloon kuin kitisijä-mira!! kaarlolle annan minä ainakin ääneni! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Kaarlo on ainoa asukkaista, joka on puhunut töykeästi ja agressivisesti muille asukkaille.
Ei BB:n voittaja voi olla sellainen, joka puhu niin paljon pahaa toisista, erityisesti Mirasta päin naamaa ja selän takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu