Etsin tammikuun lopulle rottweiler urosta nartullemme.
Koiramme on hyväluonteinen,tervepäinen ja terveeksi kuvattu.
Keskustellaan lisää sähköpostilla.
Mirka
Rottweiler urosta astutukseen/jalostukseen?
11
2369
Vastaukset
- RWU
Aloitahan etsiminen tuolta, niin olet oikealla tiellä: http://www.rottweiler.fi/jaltmktiedottaa.htm
- Mirka
..Tuttuja juttuja.
En minä mielestäni mitään opastusta pyytänytkään? - RWU
Mirka kirjoitti:
..Tuttuja juttuja.
En minä mielestäni mitään opastusta pyytänytkään?Hyvä että on tuttuja juttuja.
Silloin tiedätkin, että näissä koiran "jalostus" asioissa kannattaa etsiä sieltä uroslistalta joku nartullesi parhaiten sopiva uros ja ottaa yhteyttä omistajaan.
Onnea tulevalle jalostusvalinnallesi ja menestystä kasvattajan urallesi. - todella paha
Mirka kirjoitti:
..Tuttuja juttuja.
En minä mielestäni mitään opastusta pyytänytkään?linkki, sillä Mirkan koira ei ole rekattu eikä terveystutkittu. kaikki normaaliksi katsotut tulokset puuttuvat.
- Mirka
todella paha kirjoitti:
linkki, sillä Mirkan koira ei ole rekattu eikä terveystutkittu. kaikki normaaliksi katsotut tulokset puuttuvat.
Koirani on Rek & Terveeksi todettu.
Miksi levittelet väärää tietoa? - Mirka
Mirka kirjoitti:
Koirani on Rek & Terveeksi todettu.
Miksi levittelet väärää tietoa?Että olen löytänyt jo sopivan uroksen.
Uros listalta ja jalostus neuvojan hyväksymä yhdistelmä.
Se siitä,joten ei tarvitse kenenkään vaivata enää asialla pikku päitään.
Mirka - Yks
Mirka kirjoitti:
Että olen löytänyt jo sopivan uroksen.
Uros listalta ja jalostus neuvojan hyväksymä yhdistelmä.
Se siitä,joten ei tarvitse kenenkään vaivata enää asialla pikku päitään.
MirkaEi kannata kysellä täällä. Täällä voi nimittäin saada vastauksia ja kommentteja.
Myykkö pennun? Kuulostaa lupaavilta.Oonkin etsiny asian tuntevaa kasvattajaa ja tervettä, hyvin suunniteltua pentuetta.
- minulle....
sähköpostiosoitteesi...niin jutellaan enemmän!
- töntsäntöö
Mirka kirjoitti:
Pentueesi tulee sitten ilmeisesti Rottweiler.fi pentulistalle???
- Tiinatus123
Nämä keskustelu palstat voisi mielestäni poistaa kokonaan. Täältä ei saa kukaan kysyjä kuin pahan mielen itselleen oli asia mikä tahansa. Itse muutaman asiallisen kysymyksen esitin eräillä palstoilla enkä loppuviimeksi viitsinyt edes mennä lukemaan viimeisiä kommentteja. Tuntuu ihmisillä olevan erikoiset huvit. Eikö nettiin saisi asiallista koirapalstaa josta ns häiriköt ja epäasiallisia kommentteja levittelevät henkilöt voitaisi poistaa? joskus tämäkin palsta oli vielä suhteellisen asiallinen.... Nykyään mistää asiasta ei voi keskustella asiallisesti ilman ennakkoluuloja... Melko surkeaa :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site756004Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794850Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost43509Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882543SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129