Onko kukaan ollut St. moritzissa hiihtolomalla? Itse olen menossa viikolla 8. Millaista siellä on, mitä hyviä rafloja (ruoka) ja kauppoja? Mitä kannattaa kokeilla?
St. Moritz
hiihtolomalle
4782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
varmaan siellä on joku ollut..
St. Moritzissa. Ei siellä sen jälkeen kukaan järkevä ihminen ole käynyt. Paikasta löytyy kyllä kuulemma laskettelurinne suoraan mukavampiin naapurivaltioihin.
hotellin yökerhossa duunissa. Ei sinne kukaan järkevä ihminen mene lomalle, jollet ole rikas. Kaikki maksaa niin paljon. Discoon kuulemma n. 50 egee sisään ja juomat ylikallita, hotellien hinnoista puhumattakaan. Näkeehän siellä ehkä julkkuja. Kaverini näki mm. Monacon Albetin ja Prinssi Williamin. Turistit rikkaita amerikkalaisia
ja italialaisia.
niin parempia vaihtoehtoja mm. Davos, Arosa, Verbier, Klosters ja joilla lompakko kestää St.Moritz,Gstaad, Grans Montana ja Zermatt.