St. Moritz

hiihtolomalle

Onko kukaan ollut St. moritzissa hiihtolomalla? Itse olen menossa viikolla 8. Millaista siellä on, mitä hyviä rafloja (ruoka) ja kauppoja? Mitä kannattaa kokeilla?

4

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nööd

      varmaan siellä on joku ollut..

    • oli 50-luvulla

      St. Moritzissa. Ei siellä sen jälkeen kukaan järkevä ihminen ole käynyt. Paikasta löytyy kyllä kuulemma laskettelurinne suoraan mukavampiin naapurivaltioihin.

      • oli Palace

        hotellin yökerhossa duunissa. Ei sinne kukaan järkevä ihminen mene lomalle, jollet ole rikas. Kaikki maksaa niin paljon. Discoon kuulemma n. 50 egee sisään ja juomat ylikallita, hotellien hinnoista puhumattakaan. Näkeehän siellä ehkä julkkuja. Kaverini näki mm. Monacon Albetin ja Prinssi Williamin. Turistit rikkaita amerikkalaisia
        ja italialaisia.


    • menoa kaipaa

      niin parempia vaihtoehtoja mm. Davos, Arosa, Verbier, Klosters ja joilla lompakko kestää St.Moritz,Gstaad, Grans Montana ja Zermatt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe