Voiko kytkeä

Nimetön__

Minulla on äänikortti tietokoneessa en tiedä mikä siinä on pinkki, sininen ja vaaleanvihreä liitin. Vaaleanvihreästä menee stereoihin ääni ja pinkistä menee mikkiin ja sitten on vielä liitin jossa on sininen rinki ympärillä ja siinä on samanlainen kuva kun siinä mikä vihreässäkin voinko laittaa siihen kiinni vielä tietokoneen omat kaiuttimiet? TODELLA isot kiitokset vastaajille! :D

3

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos tihruat oikein tarkkaan sitä sinisen vastakkeen luona olevaa symbolia, huomaat, että siinä oleva nuoli osoittaa toiseen suuntaan, sisään, kuin sen mintunvihreän vastakkeen luona oleva symboli. Vakioäänikorteissa sininen on linjatasoinen sisääntulo, vihreä on ulos.

      • Nimetön__

        ei siis voi kytkeä mitenhän olisi mahdollista kytkeä stereot ja nuo tietokone kaiuttimet???


      • Nimetön__ kirjoitti:

        ei siis voi kytkeä mitenhän olisi mahdollista kytkeä stereot ja nuo tietokone kaiuttimet???

        Jos ne tietokonekauttimet ovat omalla vahvistimellaan, voit liittää molemmat vahvistimet Y-jakajalla, eli mokkulalla, joka muuntaa yhden 3,5 mm stereovastakkeen kahdeksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4183
    2. 70
      3437
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3064
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2539
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2346
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      204
      2134
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2061
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      860
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      791
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      766
    Aihe