Cbr kaasarit

Niin tuota, menin sit irrottaan suuttimet vm. -95 olevasta hondan kaasareista ja toimenpiteen jälkeen huomasin suuttimia olevan kahta kokoa.. normaalia? ja kuinkahan ovat siellä olleet, isommat reunoilla, keskellä wai miten? Jos joku vaan osaa auttaa, kiitokset etukäteen.
3926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis jos tarkoitit pääsuuttimia niin kyllä ainakin omassani pc-31 -98 oli vakiosuutimet reunoilla pienemmät ja keskellä isommat. Kokoja en muista, samalla lailla laitoin myös dynojetin sarjasta ohjeen mukaan isommat keskelle.
Tarkoitus on että keskimmäiset sylinterit saa vähän rikkaamman seoksen, koska käyvät vähän lämpimämpinä kuin reunalla olevat...

Äänestä
  • Tuo kuulostaa kyllä ihan oikealta, kun vähän asiaa pohtii. Olisikohan ollut 135 ja 138 tai vastaavat, en muista varmaksi. mutta sillähän ei nyt ole merkitystä. Kiitokset!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seepeeär kirjoitti:

Niin tuota, menin sit irrottaan suuttimet vm. -95 olevasta hondan kaasareista ja toimenpiteen jälkeen huomasin suuttimia olevan kahta kokoa.. normaalia? ja kuinkahan ovat siellä olleet, isommat reunoilla, keskellä wai miten? Jos joku vaan osaa auttaa, kiitokset etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu