Hylkiikö DVD-soittimeni 2-kerroksisia?

Sansui DV-X2850 on tähän asti toiminut moitteetta, nyt ostin Liekehtivän pikarin ja sitäpä laite ei pyöritä... Jumittuu valikkoihin, liikkeessä ks. DVD-näkyi moitteetta. Mitä siis teen?
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On joko soitin tai levy epäkuntoinen. Tai sitten joskus harvoin on ollut tietyillä levyillä ja tietyillä soittimilla epäyhteensopivuuksia.
Kaksikerroksisuudesta tuskin on kiinni, lähes tulkoon kaikki levyt ovat nykyään kaksikerroksisia. Ja kaikki dvd-soittimet ovat niitä osanneet soittaa.

Äänestä

Onko tosiaan ainoa vaihtoehto, käydä ostamassa uusi soitin? Mitä merkkiä suosittelette?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liekehtivä pikari ei näy kirjoitti:

Sansui DV-X2850 on tähän asti toiminut moitteetta, nyt ostin Liekehtivän pikarin ja sitäpä laite ei pyöritä... Jumittuu valikkoihin, liikkeessä ks. DVD-näkyi moitteetta. Mitä siis teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu