Kun libido

Ainoa selville saamani hoito on Azon mielialalääke
todella pienin 50mg: annoksin kolmen kuukauden ajan (masennuksen hoidossa annos on 150-300 mg)
Onko kellään kokemusta ?
2875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noi mielialalääkkeet voivat vaikuttaa libidoon ja sitä kautta erektion puutteeseen. Vai tarkoititko, että sait ko. lääkettä juuri erektion puutteeseen? Tuosta lääkkeestä ei ole mulla kokemusta. Kannattaa googlettaa netissä.

Jos vaan etit kohennusta libidoon, ja jos sulla ei ole sydän- ja verisuonivaivoja, eikä siis mitään ongelmia sydämen kans, kannattaa kokeilla Sigraa. Se ainakin mulla on auttanut häiriössä.

Äänestä
  • urologi on käyttänyt Azonaa "miniannoksella" 50mg menestyksekkäästi libidon hoitoon.Eli 50mg ja urologin mukaan noin kolmen kuukauden minimi käyttöaika on tuottanut hyviä tuloksia.
    Depression hoidossa samaa lääkettä käytetään 150-300mg/vrk.Sigra on hyvä mutta se kuten muutkin potenssilääkkeet eivät toimi jollei ole halua.
    Jenkkilässä ja briteissä käytetään kuulemma Azonan sijasta muita dopamiinitasoa nostavia valmisteita ns.dopamiini anagonisteja mutta suomessa ko lääkkeitä tämä suomalainen urologi sanoo määränneensä vain naisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katoaa kirjoitti:

Ainoa selville saamani hoito on Azon mielialalääke
todella pienin 50mg: annoksin kolmen kuukauden ajan (masennuksen hoidossa annos on 150-300 mg)
Onko kellään kokemusta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu