Mistä johtuu...

...että kun yrittää etsiä miesseuraa netistä, löytyy vain jotain älöttäviä paskiaisia, joilla on ihan sairaat jutut ja jotka etsii vain seksiseuraa. Mutta kun löytää jonkun miehen kaupungilta, niin jutut ovat erilaisia???
4687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Netissä on yleensä vain häiriintyneitä ja elämäänsä kyrpiintyneitä kaappeja ja ukkomiehiä. Kyllä baarista kannattaa jatkaa etsimistä. Itse kyllä olen luovuttamassa jo siinäkin.

Äänestä

Netistä löytyykin yleensä vain rumia, lihavia ja perverssejä omien fantasioiden toteuttajia. Harvemmin homoilla nettitapaamiset johtaa pidempiin ihmissuhteisiin. Tietysti poikkeuksiakin on. Itse en ole netistä tavannut ketään kunnollista ja luovuinkin siitä. Huomasin että kun pitää silmänsä auki voi tavata ihanan miehen missä vain. Itse löysin sen pienestä kaupungista viimekesänä vaikken siinä mielessä mitään ollut etsimässä.

Äänestä

Toi on asia, josta itsekin tavallaan vaikenen, vaikka tiedostan. Koska etsin yhä seuraa netistä, mutta olen tullut nähneeksi, että siellä ne kaikkein surkeimmat myöskin on. En kyllä osaa olla ja elää niin, että "oikeasta elämästä" ikinä ketään löytäisin. Baareissa en käy, koska niissähän "tositarkoitus" on vasta viimeisenä haettavien asioiden listalla.

Kauhistuttaa ajatella, miten paljon eli suurin osa homoista on niitä, jotka ei koskaan hae tai ole edes hakenut seuraa netistä, vaikka sitä haluais. Siis seuraa. Tositarkoituksella.

Äänestä

meistä on ainakin miettinyt hakemista seuraa netin kautta jotkut myös kokeilleet mutta erittäin huonolla menestyksellä ainakin omalta kohdaltani sillä en juurikaan saa kiksejä homo kapakoista sillä sieltä en tule löytämään sellaista kumppania (oma uskomus)jonka haluaisin tavata ja ehkä elää elämäni loppuun asti yhdessä joten kait sitä täytyy vain tyytyä siihen että jää yksin dallailemaan katuja ilman päämäärää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YksHomoVaa kirjoitti:

...että kun yrittää etsiä miesseuraa netistä, löytyy vain jotain älöttäviä paskiaisia, joilla on ihan sairaat jutut ja jotka etsii vain seksiseuraa. Mutta kun löytää jonkun miehen kaupungilta, niin jutut ovat erilaisia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu