olen ystäväni kanssa lähdössä petariin aikamatkat toimiston kautta.Mitä tulisi muistaa,jotta välttyisi idioottimaisilta harmi tapauksilta?kullanarvoisia vinkkejä sekä neuvoja kaivataan!Osaisiko joku viisas venski matkaaja suositella hyviä pietarin yökerhoja?
Kiitos ennalta jo!
miten ennakkoluulot pois?
7
2078
Vastaukset 7
- pitermees
city lehen juttu.
- Dobermann
Tavallisesti Aikamatkojen matkanjohtajat ovat mukana myös "radalla", eli heiltä saa parhaat vinkit yökerhoista. Tulevan viikonlopun reissu lienee sikäli poikkeuksellinen, että sinne ei ole lähdössä kumpikaan vakio-oppaista, joten täyttä varmuutta ei asiasta ole.
Kokeilun arvoisia perusmestoja ovat ainakin Rossi´s ja Revolution. Mikäli haluaa nähdä vilauksen pietarilaisesta glamourista, voi käydä kokeilemassa paikallisen juppinuorison suosimia paikkoja kuten Jet Set, Decadance ja Ludovic.
Oletteko menossa jo tulevana viikonloppuna? Jos olette, niin törmäillään siellä!- birdy88
Pistän kyseiset paikan nimet mieleen ja muisti lokerooni :}
Olemme lähdössä 29.12 ja vietämme pietarissa uuden vuodenkin.
eilen tuli varattua matka ja tänään tulikin vahvistus ilmoitus.huomena laittamaan passi hakemus...ehtiiköhän se kuukauden sisällä.
Mitä muta hyvää osaisit kertoa pietarista? - Dobermann
birdy88 kirjoitti:
Pistän kyseiset paikan nimet mieleen ja muisti lokerooni :}
Olemme lähdössä 29.12 ja vietämme pietarissa uuden vuodenkin.
eilen tuli varattua matka ja tänään tulikin vahvistus ilmoitus.huomena laittamaan passi hakemus...ehtiiköhän se kuukauden sisällä.
Mitä muta hyvää osaisit kertoa pietarista?Nähdään siis Pietarissa uutena vuotena! Itsekin olen tuolle Aikamatkojen reissulle osallistumassa muutaman tamperelaiskaverin kanssa.
- Tellustelija
Dobermann kirjoitti:
Nähdään siis Pietarissa uutena vuotena! Itsekin olen tuolle Aikamatkojen reissulle osallistumassa muutaman tamperelaiskaverin kanssa.
Jaa, vai Uusi Vuosi...
No, siis nimenomaan uutena vuotena Pietarissa pitää mennä just sinne minne pääsee ilman, että ihan koko matkakassa menee sisälle pääsyyn. 100 euron lippu ei ole mikään harvinaisuus, edes ns. normaalipaikassa!
Eli tuollaiseen vanhojen matkailujen perusteella kannattaa varautua. Nevskillä kuitenkin menoa riittää, ja jos ei ole ihan hirveä pakkanen niin siellä myös hyvin viihtyy :)
T:Tellustelija - birdy88
Dobermann kirjoitti:
Nähdään siis Pietarissa uutena vuotena! Itsekin olen tuolle Aikamatkojen reissulle osallistumassa muutaman tamperelaiskaverin kanssa.
Minut tunnistat kuvaukseni perusteella ja minä taas sinut kuvastasi :D
- miu
birdy88 kirjoitti:
Minut tunnistat kuvaukseni perusteella ja minä taas sinut kuvastasi :D
Keskustorilla tavataan aamuvarhaisella! Itsekin lähdössä uutta vuotta Pietariin viettämään ystäväni kanssa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181498
- 50960
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r146774Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.122563Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e119535Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4429
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.134420