s-video

Kannettavassa sekä telkkarissa s-video liitin. S-video piuha kiinni ja kas.. kuva on telkkarissa mustavalkoinen. Missäs nyt mättää?? Telkkarin ohjeesta katselin tajuamatta mitään. Kuvassa väliin laitettiin ferriitti. Mikäs tämä on? Onko piuha huono vai mitä pitää vielä tehdä?
2829
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TV:n päässä vastaanotettavan signaalin tyyppi eri asentoon. Luultavammin onnistuu kaukosäätimen AV-näppäimestä tai jostain värillisestä näppäimestä (esim. Panasonic) useammin klikkaamalla (kun AV-kanava pääällä).

Toinen vaihtoehto on joko huono kosketus tai pinni/johdin poikki joko läppäristä, johdosta tai TV:stä.

Yksi kaukaa haettu: käännä S-video piuha toisin päin (PC->TV => PC

Äänestä
  • No sieltähän ne värit löytyivät superkirkkaina ku viitsi vähän painella av-värinäppäintä useamman kerran. Puusilmäksi tässä tuntee taas itsensä :DD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoo kuvaa kirjoitti:

Kannettavassa sekä telkkarissa s-video liitin. S-video piuha kiinni ja kas.. kuva on telkkarissa mustavalkoinen. Missäs nyt mättää?? Telkkarin ohjeesta katselin tajuamatta mitään. Kuvassa väliin laitettiin ferriitti. Mikäs tämä on? Onko piuha huono vai mitä pitää vielä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu