Fiktiivisen raiskaajan tausta

Useimmiten kirjoitan fiktiota muista kuin suomalaisista henkilöistä. Teinivuosina esim. kirjoitin runsaasti intiaaniaiheisia tarinoita. Kirjoiteltuani nyt reilun vuoden ajan eroottisia fanifiktioita olen alkanut miettiä ideaa omaperäisestä tarinasta, jossa olisi raiskaaja. Näkökulmahenkilö olisi nainen. Olen tosin epävarma miehen kansallisuuden ja etnisen taustan valinnasta. Ainakaan hän ei voi olla muslimi tai romani, sillä ei tule kuuloonkaan, että minä lisäisin ehdoin tahdoin ennakkoluuloja kyseisten ryhmien edustajia kohtaan. Jos tarinan raiskaaja olisi afrikkalainen tai intiaani, saisin todennäköisesti kimppuuni sekä poliittisen korrektiuden vaatijoita että intomielisiä rasismin vastustajia. Toisaalta on aivan yhtä arveluttavaa kuvata raiskaajaksi ranskalainen, eestiläinen tai edes suomalainen mies. Lukijathan saattaisivat hyvinkin luulla, että mielestäni KAIKKI eestiläiset tai ranskalaiset miehet ovat raiskaajia, puhumattakaan siitä, että Suomi-miehet jälleen kerran uskoisivat yhden naisen inhoavan heitä yli kaiken.

4

5772

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kundi....

      Tää on fantasiastooria, ei rotumielipide-keskustelua, kirjoita fantasia sellaisena kuin se susta on hyvä, itse kyllä tiedät mitä tarkoitat. Jos joku ei tajua että kirjoitat sitä just siksi että vain sattumalta tykkäät siitä niin, se on niiden ongelma. Jos alkaa miellyttää kaikkia herneennenäänvetäjiä, sitä saa tehdä loppuikänsä. Yhtä lailla voisi valkoisen raiskaajan tulkita "rotuopiksi" mutta kun kysymys ei nyt vain ole siitä... Feel free!

    • KeltainenKuningas

      tuo raiskausfantasia on kaiketi aika toistuva.

      Jos saan ehdottaa, itseäni kiehtoo "raiskaajina" sellaiset miehet joista en normaalisti pidä (esim. Vincent Cassel).

      Kirjoita sellainen tarina, josta itse pidät!
      Siinä ranskalaisessa olisi kyllä ideaa.....;)

      • Kiitos asiallisista kommenteista. Tässä ei nyt kuitenkaan ole kyse raiskausfantasiasta vaan tavallisesta tarinaideasta, johon kuuluu seksuaaliset tarpeensa yhteisönsä kieltämällä tavalla tyydyttävä mies.


      • KeltainenKuningas
        Suomi-tyttö kirjoitti:

        Kiitos asiallisista kommenteista. Tässä ei nyt kuitenkaan ole kyse raiskausfantasiasta vaan tavallisesta tarinaideasta, johon kuuluu seksuaaliset tarpeensa yhteisönsä kieltämällä tavalla tyydyttävä mies.

        en varmaankaan lukenut viestiäsi sitten ajatuksen kanssa. Tuokin on kyllä hyvä idea!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe