Puolivuotias marsuni on nuhainen ja aivastelee usein, miten sitä voisi hoitaa ilman että sitä tarvitsisi viedä eläinlääkärille?
Marsun nuha.
9
6117
Vastaukset
- Ninna
oletko varma että onko marsullasi flunssa??tuleeko siltä räkää nenusta kun se aivastaa....tai onko nenu muuten märkä?!?aivastelu voi myös johtua puruista tai pölyävästä heinästä!jos kuitenkin näyttää siltä että marsullasi on flunssa(mikä edellyttää sitä että sillä on märkivä nenu ja muutenkin käyttäytyy erinlailla)kannattaa viedä Marsu kyllä oikopäätä eläinlääkärille!!sille määrätään antibiootti kuuri!kotikonstein sitä ei kyllä voi valitettavasti hoitaa!kun marsu on vielä pieni eläin niin flunssa voi sille olla vaarallista!
pidä nyt marsusi lämpimässä...ja suosittelen kyllä eläinlääkäriä! - hihhuli
mikään muu ei auta tohon ku viedä vaan eläinlääkärille....vaikka et tahtoisikaan,tai joku muu ei tahdo,tai että ei olisi rahaa!!
itsestään ei marsun flunssa parane....eli oikea osoite on ELÄINLÄÄKÄRI!! =) - Marsun omistaja
Katso joka päivä ettei marsun jalat ole kylmät ja jos marsun häkki on lattialla nosta se heti ylemmäs tai jollekkin pöydälle koska marsun häkkiin saattaa vetää ilmaa joka aiheuttaa nuhaa!!!!!!!!!!!!!!
- mikki
hmm...kyllä se vaan on se eläinlääkäri ainut joka voi auttaa!!
- Sonja
Myös sitä mieltä ettei vain marsulaisesi olisi liian vetoisassa paikassa.
Jos se menee kovin väsyneen ja apaattisen oloisaksi niin soitappa vaikka eläinlääkärille. - Iinakku
Omatkin marsuni aivastelee vähän väliin mutta muita oireita ei ole. Meillä menee yleensä ohi kaikki niin että annamme c- vitamiinia useammin.
- Anonyymi
Minunkin vähän yli vuoden ikäinen marsu aivastelee joka päivä monta kertaa. Marsu myös pitää oksennuksen kuulloista ääntä. Ääntä ei ole kuulunut ikinä aikasemmin joten tietääkö joku mikä marsullani on?
- Anonyymi
Marsulla voi olla hengitystietulehdus. Kannattaa viedä marsu nopeasti päivystävälle eläinlääkärille, sillä hengitystietulehdus koituu nopeasti marsun kohtaloksi.
- Anonyymi
ELÄINLÄÄKÄRILLE!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463200Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811751- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431408- 261332
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1221190UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121154