Repsikka

Olen jo 71-vuotias eläkeläinen ja vihaan kommunisteja mutta sitten varsinaiseen asiaan.

nyt oon mie löytäny sit hyvän baarin. Repsikka. Siel on olut halpaa ja tarjoilija tytöt kauniita.
102266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olen kommunisti ja käyn myös Repsikassa. Tulen julistamaan sinulle kommunismin ilosanomaa.

Ps. muisteleppa kuka sen itsenäisyyden Suomelle antoi ja mitä hän edusti...

psps. oletko joku natsi? kuppaselta kokoomuslaiseslta ainakin juttuinesi vaikutat

Äänestä
  • Nii, eli jos ei oo punikki, ni sit on natsi?
    Hyvä hyvä...mut perehdy vähän asioihin, ennen ku munaat ittees enempää.

    Äänestä

  • Ville 6 vee kirjoitti:

    Nii, eli jos ei oo punikki, ni sit on natsi?
    Hyvä hyvä...mut perehdy vähän asioihin, ennen ku munaat ittees enempää.

    Ihanko totta? Taidat olla joku huijari kun tuollaisia kirjoittelet. Oletko joku vihreiden edustaja?

    Äänestä

Paavo..voi vittu!

Äänestä

No paljos se bisse siellä maksaa?

Äänestä
  • näin...

    Äänestä

olla alkoholiongelma!

Äänestä

Hienoa, Paavo että viimein ilmoittauduit! Olenkin monasti miettinyt mitä sinulle kuuluu. Viimeeksi kerroit lähteväsi Myllysaareen vaklaamaan pullukkajumppareita, ja kehoitin sinua harkitsemaan asiaa koska arvelin, ikämies kun olet, sydämesi kestävyyttä siinä tapauksessa että kovinkin kiihottuisit katsellessasi: eihän Myllysaaresta pääse takaisin kuin ylämäkeen, rannassa kun on.

Tämä uusi löytösi Repsikka on ollut samalla paikalla vuosikymmenet. Se,että sinä nyt sen löysit antaa viitteitä, että olet piristymässä taas. Polkupyörällä kirjaston kulmilta Repsikkaan ei ole pitkä matka, ja viittellisesti suosittelinkin,joskus aiemmin, että mitä jos katselisit hieman enemmän ympärilläsi olevaa maailmaa. On siis todella ilahduttavaa, että olet päässy kirjastolta sen 200m eteenpäin.
Muistathan Paavo lukita polkupyöräsi huolellisesti ennen Repsikkaan menoa. Niitä tupataan pöllimään kaupungilta tosi herkästi.

Äänestä

Miust Repsikka on muuttunu huonompaan suuntaan...Se oli ennen semmonen kiva vähän "rähjänen" juottola...mutta kuitenkin ihan hemmetin viihtyisä. Nykyään rempattu ja yritetty piristää ilmettä...jokaiselle jotakin. On ruokaa,toto-tv yms. Nyyh!

Äänestä

..sinne pääsee kätevästi myös 16 vuotiaat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paavo Haukinen kirjoitti:

Olen jo 71-vuotias eläkeläinen ja vihaan kommunisteja mutta sitten varsinaiseen asiaan.

nyt oon mie löytäny sit hyvän baarin. Repsikka. Siel on olut halpaa ja tarjoilija tytöt kauniita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu