Kysymys Tjäreborgille

vanha täti

On askarruttanut sellainen asia kuin rahan nosto automaatista visa kortilla. Eräässä keskustelussa tuli tieto että ohje saattaisi löytyä hotellikansiosta, onko teidän kohdekansioissa esim. Puerto de la Cruzissa tällainen suomennos pankkiautomaatin näytöstä, mitä namikkaa kuuluu painaa ja järjestys.
Kielitaidoton mutta reissaan vaan...
Pidemmällä lomalla ei haluaisi säilytellä sitä käteistä niin paljon tallelokerossa, jos kumminkin sattuu jotain.

9

1501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkalle taas jouluksi

      Jos sulla on on kysymys Tjärebogille niin miksi täällä kyselet???
      Ei matkatoimistojen edustajat näitä lueskele ja vastaile kysymyksiin....järki hoi!!!!!!!!!!!!!
      Vastauksen saat kun soitat sinne toimistoon....

      • mutta:

        Matkakuumetta - minne matkalle?

        Tjäreborg tarjoaa sinulle mahdollisuuden keskustella, kysyä tai jakaa kokemuksia lomamatkoista. Tule rohkeasti mukaan! Tjäreborgin asiantuntija vastaa kysymyksiin arkipäivisin.


      • vanha täti

        Meinaan että vastailee juuri tällä palstalla, lueppa aikaisempia viestejä.
        Tjäreborgilta voin tietenkin suoraankin kysyä mutta saattaahan muitakin tietämättömiä kiinnostaa asia. Kyllä sitä järkeä joskus herättelen, hoi!!!!!!
        Ei pidä hermostua, matkaillaan ja nautitaan!


      • eolet

        töykeä ja typerä. Otahan asioista selvää ennen kuin "vastailet", varsinkin jos vastaustasosi on "mitä sä tääl kyselet??????!!!!! "
        Omia sanojasi lainaten: JÄRKI HOI!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ....................................................


    • Tjäreborg

      Hei!

      Kohdekansioistamme ei ikävä kyllä kyseistä tietoa löydy. Neuvon ottamaan kohteessa yhteyttä oppaaseen mikäli rahan noston kanssa tulee ongelmia.

      • vanha täti

        Kiitos vastauksesta! Olisiko ihan noin niinkuin asiakaspalveluna tuollainen suomennos espanjalaisesta rahan nostoautomaatista mahdollista laittaa sinne kansioon, jos sellainen on ollut jollakin matkanjärjestäjällä.
        Mutta kyllä kysymme neuvoa sitten kohteessa oppaalta. Ollaan kyllä pärjätty tuolla käteis-systeemillä ja visa varalla kaiken varalta.


      • erilaisia
        vanha täti kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta! Olisiko ihan noin niinkuin asiakaspalveluna tuollainen suomennos espanjalaisesta rahan nostoautomaatista mahdollista laittaa sinne kansioon, jos sellainen on ollut jollakin matkanjärjestäjällä.
        Mutta kyllä kysymme neuvoa sitten kohteessa oppaalta. Ollaan kyllä pärjätty tuolla käteis-systeemillä ja visa varalla kaiken varalta.

        Heippa! Kokemuksesta kerron, että Puertossa on monen eri pankin automaatteja, ja vaikka niissä on periaate sama, niiden valikot ja systeemit eivät ole täsmälleen samanlaisia. Luulenpa, että tästä syystä on vaikea laittaa kansioon täsmällistä ohjetta, kun niitä pitäisi sitten tehdä useita erilaisia. Se voisi aiheuttaa enemmän sekaannusta asiakkaissa kuin tyytyväisyyttä. Mukavaa reissua!


    • drkljgakldhg

      tätä asiaa niiden toimistosta, tuskin palvelevat tässä foorumissa!

      • vanha täti

        No voi hyvä tavaton, etkö lukenut edellistä tjären vastausta?
        Tjäre palvelee hyvin, tässäkin foorumissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3224
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2379
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      78
      2281
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      2011
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      45
      1499
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1417
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      120
      1170
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe