Minkälainen työnantaja? Onko reilu. Pompotetaanko?
MEGA
2
764
Vastaukset
- megaa
Vähän taitaa olla toi media-ala hakusessa? Siis meinaat puhelinmyynti firmaa Megaa? No jos Mega on media-alaa, niin on sitten suomen postikin.
Vai onko joku MegaMediaKusetus firma pystetytty? - DEEPER GREEN
Olen ollut kyseisessä yrityksessä töissä myymässä kahta lehteä Suomen Luontoa ja Koti & Puutarha lehteä.
Pieni palkka ensinmäiset jotain tuntia 7 eur. ja sitten myöhemmin tippui3,..eur/h.
Ei sinne kannata mennä hakemaan ainakaan lisä ansioita itse olin 9,15 h. työsuhteessa siellä mutta käteen jäi 33 eur.verojen jälkeen kun siitä ottaa kulut pois siitä nyt ei jää juuri hyvääkään mieltä.
Sain myytyä yhden 1/2 vuosi Suomen Luontoa josta en saanut provisiota kun provisio ei ylittänyt päivän palkkaa.
Asiakkaat ovat mukavia kun uskaltaa olla erillainen, ihana ja olisipa kaikki tuololaisia he jäävät joskus ihan juttelemaan kaikkea.
Suomen Luonnosta ikävä esm.Paperi nyt on aivan liian hienoa (miten voisi painaa hienoja värikuvia luonnosta sanomalehtipaperille) ja sitten muutamat TUUT TUUT.
Urani oli lyhyt mutta en saanut MEGA mukia puhuminen on rankkaa työtä minulla oli puheluita 17.30-21.00 noin 78 kpl/puhelua.
T:Marko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk17510093Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi129599Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1578149Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2677626Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1596309Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k876017Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j635850Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1004912Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja183992Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist591652