Olen soittanut tuohon test calliin ,ongelmana on ettei oma ääneni kuulu?minulla on äänikorttina m-audio 2496,miksei skype tue tuota äänikorttia,on se niin yleinen.
skype ei ääntä ulos?
m-audio 2496
1392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
että johdot on oikeissa paikoissa kiinni, mikki enabloitu, monet äänikortit tukee myös " 20db boost" valintaa, joka saattaa auttaa. Mulla oli sama ongelma ja se ratkesi, kun älysin sulkea taustalta erään ohjelman, joka oli rohmunnut mikin käyttöönsä.
Näyttää olevan neljä kanavaa sisääntuloja, tuosta voikin jo vierähtää tovi, kun arpoo oikeat asetukset/liittimet.. skype ei tietääkseni tiedä mitään noista äänikorteista vaan käyttää ylemmän tason ajureita, eli kun arpoo asetukset kohdalleen, homman pitäisi toimia, jos äänikortin ajurit muuten toimii.