Raitis lauantaipäivä tänään ohjelmassa. Ja myös pyöräilyä - on niin lämmin sää täällä Pohjoisessakin.
Lauantai 25.11.2006
10
565
Vastaukset
Eli raittin lauantain vietän mutta polkupyöräilyt taidan jättää väliin, Tyttöä lupasin käyttää autolla reeneissä ( Han Moo Doo) ko parin viikon päästä olis ensimmäinen vyökoe "maasta orastava elämä"
- Cettuz!
pitää ja raittiutta. Nyt maate.
- ma-sa
Niimpähän on,raitis lauantai.Työpäivä ja tietysti pyörällä.
- aahoohoo
aamut kyllä hienoja hetkiä - kokonainen päivä edessä ja pienellä säädöllä siitä saa mieleisensä.
Minulla on tänään ohjelmassa lorupussin tekeminen, niin että askarteluks menee. Ensin käväsen askartelukaupassa hakemassa lisää tarvikkeita ja kieli poskessa rakentelen kortit.
Oon ihan tohkeissani kun on niin mukavaa tekemistä. Niin, ja tietysti pitää jättää jotain tekemättäkin, sehän on selvä.- mussukka1
Kerrohan mikä on lorupussi ja ihan selvänä kyselen, kun ei ole eteeni sellaista tullut.
raittiina tänään, ja nyt reissun päälle...
- Suotuulia
minäkin raitis tänään.
- hampaanpurija
Vähän huolissani olin, kun keskiviikkona olit aika tuskainen.
Minäkin raitis tänään, vaikka lievää viinanhimoa ilmassa. En kuitenkaan aio antaa periksi. - Suotuulia
hampaanpurija kirjoitti:
Vähän huolissani olin, kun keskiviikkona olit aika tuskainen.
Minäkin raitis tänään, vaikka lievää viinanhimoa ilmassa. En kuitenkaan aio antaa periksi.Huomasinkin kirjoituksesi, kiitos kannustuksesta. Kerroin siinä, että retkahdin. Olo on kyllä niin syvältä nyt, että painun pehkuihin. Minulle tulee usein mieleen, että menisin sängynalle piiloon itseäni. En mahdu kun sänky on matala. Mutta kuvaa morkkistani.
- mussukka1
En nyt mitenkään hehkuta joulua, mutta kun on niin pimeää, päätin hakea kaikki jouluiset valot ja niitä olen asennellut. Miksihän niitä ei vois polttaa jo tähän aikaan tai kyllä meidän kylillä ollaan yleensä melkoisen aikaisia. Minusta se on mukavaa ja tuo kivan tunnelman, kun nuo katuvalotkin sammuu jo 22.
Nyt pistän vielä elävät kynttilät palamaan ja menen viisastumaan teeveen eteen ja kaakaonkin voisi nautiskella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273545Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142800Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212716Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162398Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182182Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501678Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431381- 1441334