Lauantai 25.11.2006

Papio1

Raitis lauantaipäivä tänään ohjelmassa. Ja myös pyöräilyä - on niin lämmin sää täällä Pohjoisessakin.

10

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eli raittin lauantain vietän mutta polkupyöräilyt taidan jättää väliin, Tyttöä lupasin käyttää autolla reeneissä ( Han Moo Doo) ko parin viikon päästä olis ensimmäinen vyökoe "maasta orastava elämä"

    • Cettuz!

      pitää ja raittiutta. Nyt maate.

    • ma-sa

      Niimpähän on,raitis lauantai.Työpäivä ja tietysti pyörällä.

    • aahoohoo

      aamut kyllä hienoja hetkiä - kokonainen päivä edessä ja pienellä säädöllä siitä saa mieleisensä.

      Minulla on tänään ohjelmassa lorupussin tekeminen, niin että askarteluks menee. Ensin käväsen askartelukaupassa hakemassa lisää tarvikkeita ja kieli poskessa rakentelen kortit.

      Oon ihan tohkeissani kun on niin mukavaa tekemistä. Niin, ja tietysti pitää jättää jotain tekemättäkin, sehän on selvä.

      • mussukka1

        Kerrohan mikä on lorupussi ja ihan selvänä kyselen, kun ei ole eteeni sellaista tullut.


    • raittiina tänään, ja nyt reissun päälle...

    • Suotuulia

      minäkin raitis tänään.

      • hampaanpurija

        Vähän huolissani olin, kun keskiviikkona olit aika tuskainen.
        Minäkin raitis tänään, vaikka lievää viinanhimoa ilmassa. En kuitenkaan aio antaa periksi.


      • Suotuulia
        hampaanpurija kirjoitti:

        Vähän huolissani olin, kun keskiviikkona olit aika tuskainen.
        Minäkin raitis tänään, vaikka lievää viinanhimoa ilmassa. En kuitenkaan aio antaa periksi.

        Huomasinkin kirjoituksesi, kiitos kannustuksesta. Kerroin siinä, että retkahdin. Olo on kyllä niin syvältä nyt, että painun pehkuihin. Minulle tulee usein mieleen, että menisin sängynalle piiloon itseäni. En mahdu kun sänky on matala. Mutta kuvaa morkkistani.


    • mussukka1

      En nyt mitenkään hehkuta joulua, mutta kun on niin pimeää, päätin hakea kaikki jouluiset valot ja niitä olen asennellut. Miksihän niitä ei vois polttaa jo tähän aikaan tai kyllä meidän kylillä ollaan yleensä melkoisen aikaisia. Minusta se on mukavaa ja tuo kivan tunnelman, kun nuo katuvalotkin sammuu jo 22.
      Nyt pistän vielä elävät kynttilät palamaan ja menen viisastumaan teeveen eteen ja kaakaonkin voisi nautiskella.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      51
      4287
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4092
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      136
      3188
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      19
      3151
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3024
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2809
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      100
      2495
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      132
      2213
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      47
      2072
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1790
    Aihe