Uusi pentu!

Isämme toi laittomasti Intiasta, ollessaan siellä työkomennuksella, Kehnukian-pennun. Se on jotenkin erikoinen. Siskoni kanssa ollaan seurailtu sen toimia ja tuntuu kuin se kellahtaisi minuutin välein erikoisesti lattialle. Lisäksi sen henki haisee alkoholintapaiselle. Onko kellään muulla Kehnukiaa? Voisit antaa vinkkejä hoidosta!
8507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olisko kihtiä potenut tuo?

Äänestä

varmasti haisee alkoholin tapaiselle kun reppana on huumattu tuodessa...

vastuutonta. Koira olisi voinut tuoda tarttuvan taudin mukanaan.

Äänestä

vastuutonta salakuljettaa. Pentunne olisi voinut tuoda jonkin tarttuvan taudin suomeen. PEntu haisee varmaan tainnutusaineelle.

Äänestä

just tollasten äliöiden takia tulee suht puhtaasee maahan pöpöjä. koira eläinlääkärii ja sassiin.. ja toivottavasti saatte roimat räpsyt laittomasta salakuljetuksesta.
vittu vieläkö tollasia idiootteja löytyy?

Äänestä

...pentuanne taitaa vaivata mystinen keuhkonilkka! Siihen ei taida olla parannusta olemassa. Tosin, olen kuullut että Leppäkosken myyttisissä metsissä asustaa(??!!??)kasvi joka voisi tuoda lohtua tilanteeseenne...Tiedä häntä(heh, koirallakin on häntä).

Äänestä

Kehnukiahan on vaihtolämpöinen, kai olette ottaneet sen huomioon? Häntä kannattaa myös suoristaa vaikkapa kahden kiven välissä, koska koiran sukupuoliaistit sijaitsevat yllättävää kyllä siellä. Kehnukialle, varsinkaan intialaissyntyiselle, ei saa syöttää riisiä, perunaa, koiranruokaa, lihaa, kasviksia tms.

Ja te jotka arvostelette Liisan & Katin ratkaisua: HÄVETKÄÄ! On upeaa, että koira on saanut hyvän kodin! Toivottavasti teillä on monia hetkiä tämän ihmisläheisen, joskin hieman kutkaisen rodun kanssa!

Äänestä
  • *nauraa*

    Äänestä

Tä on just tätä! Joo kyllä varmaan monella on Kehnukian pentu kun teidän isä toi sen laittomasti Suomeen, se vähän niinku kertoo että ei varmaan oo mikään ihan tavallinen täällä Suomessa. Ei teidän isälle sattunu meileen että salakuljettaminen on laitonta? Toivottavasti ei raukalla ole mitään tauteja ettei vaan tois mitään ikävää pöpöä tänne melko puhtaaseen Suomeen.... Eikä teillä varmaan oo mitään hajuakaan hoidosta? Ei pahalla, mutta Suomessa ihmisillä kuuluu olla niitä koiria mitä tänne SAA tuoda, ei mitään laittomia. Kehnukia tuskin kuuluu Suomen ilmastoon, ympäristöön ym. Ei pahalla mut ois teidän isä voinu vähän ajatella.... mut onnea nyt kuitenki pennun johdosta....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisa & Kati kirjoitti:

Isämme toi laittomasti Intiasta, ollessaan siellä työkomennuksella, Kehnukian-pennun. Se on jotenkin erikoinen. Siskoni kanssa ollaan seurailtu sen toimia ja tuntuu kuin se kellahtaisi minuutin välein erikoisesti lattialle. Lisäksi sen henki haisee alkoholintapaiselle. Onko kellään muulla Kehnukiaa? Voisit antaa vinkkejä hoidosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu