Acer 3024wlmi

Hei
Kuinka saan kyseisen kannettavan toimimaan omalla verkkokortilla kun on kotona lähiverkko yhteys kun ei viitsisi hommatta wlaninia
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos sinulla on laajakaistamodeemi seinässä oletusasetuksin vilkuttaen OKta ja tietokone jolle et ole tehnyt mitään virityksiä ja käyttiksenä Win98, 2000, XP tai Linux, niin 95:ssä tapauksessa sadasta pullahdat nettiin ihan vain kytkemällä kaapelin. Neljässä tapauksessa viidestä toimimattomasta verkkokortin ajurit ovat jääneet asentamatta.

Jos sinulla on ongelmia, tarvinnemme pikkuisen lisää taustatietoa laitteistosta, ohjelmista ja siitä, mitä olet tähän mennessä yrittänyt tehdä.

Äänestä
  • kiitos tiedosta kokeilen tuota juttua

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onneton11 kirjoitti:

Hei
Kuinka saan kyseisen kannettavan toimimaan omalla verkkokortilla kun on kotona lähiverkko yhteys kun ei viitsisi hommatta wlaninia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu