Juice juoli. Juisce kuoli sairauteennsa jota monetkaat ihmiset eivät pidä sairautena, Iyselläni on ollutt moinen sairaus, olen saanut topua siitä, vaan en ikinä patene siitä. Sitä ei voida sähköisellä impulseilla elvyttää, eikä niin pätevää kirurkia maailmasta löydy joka voisi sen kirurgisesti poistaa. Yleinen mielipide alkoholeista on, että he ovat jotakin repuusi muvikassi potukkaa. OLEN OLLUT TUTKIJANA NEIKAHDEN SAIRAALAN ALKOHOLISARAUKSIEN POLILINIKALLA 22 VUOTTA, voin sanoa, omaa kunniaani häveten, ei missään aamtti ryhmässä ole niin paljob akkoholisteja , kuin myös huumeitten orjia kuin lääkätiammattikunnassa.
Lpåuksi Eino. Leinoa.. KEN EI OLE PAHA SYNTYESSÄÄN, VAAN TOINEN ON HEIKOMPI TOISTAAN, Kaikkea Hyvöö Ja Kaunista teille, teidän elämällenne.
Lpåuksi Eino. Leinoa.. KEN EI OLE PAHA SYNTYESSÄÄN, VAAN TOINEN ON HEIKOMPI TOISTAAN, Kaikkea Hyvöö Ja Kaunista teille, teidän elämällenne.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kielestä päätellen ulkomailta. Lääkärinä mietin kertomaasi. Kuitenkin voi olla totta kertomasi...
että tuo olisi ihan oikeesti ulkomailta tänne lääkäripulaa paikkaamaan tuotu lääkäri?
Minusta tuo vaikuttaisi vitsiltä.Tai sitten on niin hyvä vitsi, että yrittää esittää varoittavaa esimerkkiä.Niin tai sitten ihan oikeesti on.Kukapa tietäisi?
ammattikuntaa mollata.Alkkareita on joka ammattiryhmissä, erityisesti ei kannata mitään ryhmää korostaa.Yleensähän esim.juuri taiteilijoita, toimittajia ym vapaiden ammattien harjoittajia pidetään erityisenä riskiryhmänä alkon suhteen,mutta jos on alttius sairastua alkoriippuvuuteen, ei se tosiaan ammattia katso.
Munuaistauti,kävi dialyysissä neljän päivän välein ja odotti munuissiirtoa...ymmärtääkseni.Mediassa sanottiin,että kuolinsyy ei ole vielä selvillä.Käyttihän hän Alkoa elämässään kait reippaasti. Mutta ei ollut tokikaan ainoa Suuri Taiteilija joka aineeseen eläessään oli koukussa.Juoppoja kaikki suuret taiteilijat, Akeksis Kivi,Eino Leino,Lauri Viita ....eipä taida montaakaan ns.raitista taiteilijaa löytyä,ainakaan Suomesta?
Juice oli suurtakin suurempi IHMINEN....Hän on nyt kuollut,mutta laulunsa elää ja ne ei kuole koskaan.....
Nuku Rauhassa Juice.
Jaksamista Vaimolle ja muille omaisille
T:Suuri JuiceFani vm. -53
on erittäin paljon totuutta, ikävä kyllä.
oli osa totuuttakin,oli myös paljon kirjoitusvirheitä.
Liekö tekstin aikaan saaminen vaatinut montakin rohkaisuryyppyä,sen verran tuntui silmät harottavan, ettei kovinkaan moneen sanaan oikeita kirjaimia ollut löytynyt.
Tottahan se on että muutaman ryypyn jälkeen alkaa asiaa olla,mutta kannattaisiko kuitenkin odottaa kun on pää selvä,niin saisi muutkin selvää asiasta.
Olet oikessa, olin humalassa kun kirjoitin, hymalasta selvii, mutta kuinka sonä tyhmästäpäästäsi?
vieläkään kun oikein ei mene sitten millään.Ja valehteletkin sujuvasti kun aloitusviestissäsi sanoit jo toipuneesi alkoholismista.Vai toipuminenko on ottamista.Sitten olen todella tyhmä, kun en ole sitä tajunnut,olen aina luullut että toipuminen on sitä ettei ota.
Vaan kuten sitten tämä toinen nimeltä mainitsematon kuuluisa juoppo sanoi: ehkä otan ehkä en.
Ota sitten juopoista selvä.
No eihän tämä edes minulle kuulu,joten en ymmärrä itsekään miksi tätä vaivaudun kirjoittamaan,enhän edes tunne sinua enkä tosin välitäkkään.
Jos asur hesassa, niin suosittelen sinulle Heperinsairaalan suljetta osasto.
No minkäs sille voi, jos on jo lpsena saamapuoulelle jäänyt. Ei voi vaaria että järkeäsi kauhalla ammentaa, kun lusikalla on annettu, valitan tapahtunutta. Olen huolissani sinun puolestasi. Toivut aunakin viimeistään silloin, kun olet maanmnullissa. Toivoisin, että saisit vielä häiriköidä pitkään ja pahasti.
kiitos tulinpa kovin iloiseksi kun sain niin kovin sinutkin tänään ärsytetty päiväni peräti pelastui ei ne minua enää sinne suljetulle takaisin ota just ha mie sielt pois piäsin kun mie sielkii nii kovast häirihin jott sannoivat et mää kotias siint kiitos siis vielä kovast kiitos nääthä sie ett ny pilkunniin viilaamin loppu ku ei ennee yhtää pikkuvakaan tuu saati sitt noit pistehii tyhmäst pääst sitt kärsii koko palsta ja puol suomee
samalla palstalla toisessa kirjoituksessa SARAS LAPSI YÖN oletkin sitten huumepokiisi.Koettaisit nyt keksiä edes vähän uskottavampaa tarinaa ja jättäisit sen naukkailun kirjoittaessasi vähemmälle.
Iltasatuja aikuisille?
Kauniisti kirjottanut olet, ihan kyyneeleet silmissäni vastaan. Juice kuoli fyysisesti, kuitenkin hän elää muistoissani, niin sinun kuin minunkin.
Ei hänen laisia tallustelijoita joka päivä tapaa. Pois olet mennyt, vaan muistosi elää sinä älykäs mies