DVD ja tietokone

2 kysymystä:
1. Tarvitaanko DVD-levyjen katselemisessa tietokoneella jotain tiettyjä ohjelmia?
2. Millainen kuvan ja äänen laatu siinä on? Voiko koneen hitaus hidastaa myös DVD:n katselua?
Kiitos jo etukäteen! :)
1363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarvitaan DVD:n katseluohjelma. Se voi olla joko DVD-kortin mukana tuleva tai puhtaasti SW-pohjainen ohjelma. Liian hitaalla koneella ei yleensä näy mitään, mutta kortti toimii jo PI-koneellakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan. :) kirjoitti:

2 kysymystä:
1. Tarvitaanko DVD-levyjen katselemisessa tietokoneella jotain tiettyjä ohjelmia?
2. Millainen kuvan ja äänen laatu siinä on? Voiko koneen hitaus hidastaa myös DVD:n katselua?
Kiitos jo etukäteen! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu