Kissallamme (13v) on tullut paljas laikku alavatsaan lähelle takatassuja. Mitä eläinlääkäriä suosittelette? Onko Helsingin Viikin pieneläinklinikka hyvä vai onko yksityinen parempi? Tähän asti olemme käyttäneet yksityisellä. Millaisia hintaeroja on Viikin eläinklinikan ja yksityisen välillä? Olen kaikesta tiedosta kiitollinen!!!
paljas laikku, mikä lääkäri?
sigge
4348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
HEI !
mEIDÄN KISSALLA ON MELKEIN JOKA TALVI JONKINLAINEN
KARVATON LAIKKU VATSALLA. TUNTUU KUIN SE ITSE SITÄ
SUTII KOKO AJAN. PARANEE ITSESTÄÄN, MUTTA EN TIEDÄ SYYTÄ MIKSI NIITÄ ILMAANTUU.
VAIHDAN RUOKAA AINA VÄLILLÄ.
oli samanlainen karvaton kohta mahassa ja takajaloissa,jota nuoli,vein lääkäriin(käpylän vetekkiin)ja veikkasivat stressiä,sai voidetta ja parani,toinen vaihtoehto olisi ollut allergia jos ei olisi voiteella parantunut,kissani oli silloin 10v ja eli 16v kuoli viime heinäkuussa munuaisten vajaatoimintaan
Otan osaa! Olisin vielä kysynyt, että miten edesmenneeltä kissaltasi todettiin munuaisten vajaatoiminta?
kissa joi todella paljon,alkoi laihtumaan vein taas vetekkiin jossa otettiin verikokeita (kaikki mahdolliset)ja siinäpä se selvisi,tämän tiedoin sain maaliskuussa ja kissa kuoli heinäkuussa,tai vein nukutettavaksi kun oli niin huonossa kunnossa,ei syönyt eikä juonut moneen päivään,apaattinen,väsynyt,henki haisi aivan kamalalta,vaikka hammaskivet oli putsattu maaliskuussa,yritin syöttää erikoisruokaa,mutta ei suostunut syömään,en tiijä olisko elänyt yhtään sen kauempaa oikealla ruokavaliolla,lääkärin mukaan ehkä viikon,saipahan vanha herra syödä lempiruokaansa loppuunsa asti.nykyiselle kissalleni syötän vaan parasta ruokaa,viljat ja sokerit on jätetty kokonaan pois,tuoretta lihaa,kalaa,eläinkaupan raksuja ja purkkilatzia (14%).