Windows ja F-Secure

Miksiköhän Windows (XP) ilmoittaa, että se ei löydä viruksentorjuntaohjelmaa. Asennettuna on kuitenkin F-Secure Anti-virus 5.40. Onko ohjelma vanhentunut tai jotain? Päivitykset kuitenkin pelaa.
4360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sama juttu Avast! 4.7.892[VPS 0650-2] lla. Windown ilmoittaa että ohjelma on ehkä vanhentunut. ???

Äänestä
  • Mikäköhän noista nyt olisi se oikea 5.40 varten.

    Äänestä

  • 213 kirjoitti:

    Mikäköhän noista nyt olisi se oikea 5.40 varten.

    XP:ssä PITÄÄ olla SP2, jotta F-Secure toimisi...mutta 5.40 on vanha, joten asenna siihen 5.44 tai Client Security 6.02

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


213 kirjoitti:

Miksiköhän Windows (XP) ilmoittaa, että se ei löydä viruksentorjuntaohjelmaa. Asennettuna on kuitenkin F-Secure Anti-virus 5.40. Onko ohjelma vanhentunut tai jotain? Päivitykset kuitenkin pelaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu